YOGA 4 EDUCATION

Vítá vás škola jógy pro stávající i budoucí lektory.

Vyberte si z pestré nabídky našich specializovaných kurzů se zkušenými lektory.

Pokud je vaším cílem stát se lektorem jógy, podívejte se na náš základní kurz s akreditací MŠMT. Stávající lektoři si pak mohou vybrat z nástavbového vzdělání s akreditací Yoga Alliance.

Naším cílem je nabídnou kvalitní a praktické vzdělání, protože to co učíme i žijeme. Přijďte se o tom sami přesvědčit.

PROČ STUDOVAT S NÁMI

Zkušení lektoři

Zkušenosti jsou u našich lektorů na prvním místě. Je pro nás důležité, aby lektor sám zažil to, co učí. Pouze tím můžeme zprostředkovat kvalitní předávání znalostí a dovedností. Naši lektoři jsou sami studenty a nadále se vzdělávají ve svých specializacích.

Lokace a prostor

Naše studio se nachází v samém centru Prahy, přesto disponuje klidnými a prostornými sály. Nesnažíme se sál naplnit do posledního místa, nehrozí tedy, že by se studenti mačkali. Samozřejmostí je vybavenost kvalitními pomůckami v dostatečném množství.

Jasná vize

Dali jsme si za cíl zprostředkovat kvalitní a přesto cenově dostupné vzdělávací programy. Chceme lektorům poskytnou v první řadě vlastní prožitek, který poté mohou sami dále předávat. Je pro nás tedy důležitá vyvážená porce teorie a především praxe.

Certifikace

Přestože jsou pro nás důležité hlavně zkušenosti, chápeme, že certifikáty jsou důležité. Proto jsou všechny naše kurzy certifikované. Není pro nás důležitá pouze docházka, lpíme na tom, abyste společně s certifikátem dostali i odpovídající znalosti a zkušenosti.

YACEP_edited.png

BLOK 1 - Téma Workshopu:

AISTENCE I - STOJNÉ POZICE A ROTACE

Tento workshop je základem každého lektora jógy, neboť stojné pozice jsou hlavním prvkem každé jógové lekce. Často slouží jako příprava těla pro náročnější pozice, je proto nutné studenty do pozic umět správně nastavit. To stejné platí o rotacích, kde je kladen důraz na správné postavení páteře. Přijďte zjistit a na vlastním těle zažít jak efektivní asistence mohou být. Součástí workshopu je praktický pracovní sešit s pozicemi.

Kdy je nejbližší kurz: 5.9.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

YACEP_edited.png

BLOK 1 - Téma Workshopu:

ÚVOD DO PATAŇDŽALIHO JÓGA - SÚTER

Pataňdžaliho Jóga sútry jsou považovány za nejklasičtější z klasických jógových textů, citáty z nich najdeme dnes všude kolem. Velice často se ale setkáme s tím, že lidé z nich jen vytrhávají citáty, aby tak obhájili své vlastní představy o tom, co to jóga je. A paradoxně přitom dokonale ignorují celou tisíciletou tradici komentářů a výkladů, které v Indii k tomuto dílu vznikaly. 

Kdy je nejbližší kurz: 23.1.2022 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

Víkendové školení od pátku do neděle

CERTIFIKOVANÝ KURZ JIN JÓGY PRO LEKTORY

YACEP_edited.png

Praktické víkendové školení je ideálním nástavbovým vzděláním pro stávající lektory jógy, kteří chtějí získat ucelené znalosti a tipy k tomuto u nás velmi oblíbenému stylu jógy. Stále větší popularitu si Jin jóga získala právě pro svůj blahodárný účinek na tělo i mysl. Součástí našeho školení je mimo jiné i workshop techniky mindfulness a nahlédnutí do tradice čínské medicíny. Naučte se vést lekce Jin jógy, po kterých se budou vaši studenti cítit jako znovuzrození. Ukážeme vám, jak na to. Součástí kurzu je praktický pracovní sešit Jin jógy.

Kdy je nejbližší kurz: 11.-13.2.2022 nebo 3.-5.6.2022

Za kolik: 4800,- Kč

YACEP_edited.png

Téma Workshopu:

VIPASSANA MEDITACE PRO LEKTORY JÓGY

Vipassana nebo také meditace všímavosti je pro svou jednoduchost a efektivnost populární po celém světě. Tato metoda vychází z theravádové buddhistické tradice a učí nás být více v přítomném okamžiku. Přijďte si osvojit meditační techniky, které prohloubí vaši praxi nejen jako studenta, ale i jako lektora jógy. Vítáni jsou všichni se zájmem o meditaci na tento velmi intenzivní workshop.

Kdy je nejbližší kurz: 2.10. 2021 / 9:00-13:00

Za kolik: 990,- Kč

YACEP_edited.png

Téma Workshopu:

WORKSHOP RESTORATIVNÍ POZICE PRO LEKTORY

Prožitkový workshop pro lektory jógy plný praktických tipů vás naučí, jakým způsobem naučit sebe i své studenty plnohodnotně odpočívat. Na vlastní kůži zjistíte, co je to restorativní jóga a proč ji každý z nás potřebuje. Přijďte načerpat nové zkušenosti, jak obohatit své lekce a vytvořit závěrečné relaxace, které budou studenti milovat. Naučíme vás jak na to. Součástí workshopu je i praktický pracovní sešit.

Kdy je nejbližší kurz: 10.10. 2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

BLOK 2 - Téma Workshopu:

ASISTENCE II - PŘEDKLONY A ZÁKLONY

YACEP_edited.png

Praktický workshop pro lektory jógy nabitý typy, zkušenostmi a radami vás naučí kde, kdy a jak sebevědomě a přitom bezpečně do pomáhat svým studentům. Předklonové a záklonové pozice jsou pro studenty náročné, a přitom efektivní technikou správně zvolené asistence jim můžete ukázat, jak se do pozic bezpečně dostat a oblíbit si je. Naučíme vás jak na to. Součástí workshopu je praktický pracovní sešit s pozicemi.

Kdy je nejbližší kurz: 17.10.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

BLOK 2 - Téma Workshopu:

ŠRÍ T. KRIŠNAMÁČÁRJA, JEHO ŽIVOT A UČENÍ

YACEP_edited.png

Snad málo kdo ovlivnil vliv jógy ve 20. století jako právě Šrí T. Krišnamáčárja, jeho žáci byli například B.K.S. Iyengra, Pattabhi Jois nebo Indra Devi. Právě osobnost Šrí T. Krišnamáčarji a jeho vliv do všech jógových směrů, které dnes praktikujeme jako studenti nebo předáváme jako učitelé bude klíčovým.

Kdy je nejbližší kurz: 24.10.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

YACEP_edited.png

Téma Workshopu:

WORKSHOP RELAXAČNÍ TECHNIKY PRO LEKTORY

Tento jedinečný workshop je povinností každého lektora jógy, který by rád svou praxi obohatil o účinné relaxační techniky. Relaxace jsou základním pilířem jógové praxe a jen těžko bez nich lze sestavit vyváženou lekci. Přijďte načerpat nové zkušenosti a naučte se vybrané techniky nejen praktikovat, ale také efektivně zařadit do svých skupinových i individuálních lekcí. Vaši studenti si je zamilují. Součástí workshopu je i praktický pracovní sešit.

Kdy je nejbližší kurz: 31.10. 2021 / 9:00-13:00

Za kolik: 990,- Kč

BLOK 3 - Téma Workshopu:

ASISTENCE III - ROVNOVÁŽNÉ A BALANČNÍ POZICE

YACEP_edited.png

Poslední ze série oblíbených kurzů pro lektory jógy se zaměřením tentokrát na rovnovážné a obrácené pozice na rukou, na hlavě a na předloktí. U těchto pozic se i zkušení lektoři často bojí asistovat. Což je velká škoda, ale na druhou stranu vysoká míra zodpovědnosti, že opravdu víte co děláte a proč to tak děláte. Naučíme vás, jak na to, abyste se cítili vy i studenti v pozicích jisti. Součástí workshopu je praktický pracovní sešit s pozicemi.

Kdy je nejbližší kurz: 14.11.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

Víkendové školení od pátku do neděle

CERTIFIKOVANÝ KURZ TĚHOTENSKÉ JÓGY

YACEP_edited.png

Praktické víkendové školení nabité zkušenostmi a radami je nástavbovým vzděláním nejen pro lektory jógy, ale i pro další odborníky, kteří se chtějí věnovat cvičení s budoucími maminkami. Zjistěte jak bezpečně a citlivě pracovat s těhotnými ženami, pomozte jim ulevit od napětí a nabídněte jim důležitou oporu. Naučte se vést lekce Gravid jógy, kterou si vaše klientky zamilují. Školením vás provedou hned dvě výjimečné ženy, a to zkušená porodní asistentka z FNKV a lektorka jógy pro ženy.

Kdy je nejbližší kurz: 26.11.-28.11.2021 nebo 8.4.-10.4.2022

Za kolik: 4800,- Kč

BLOK 3 - Téma Workshopu:

MANTRY, SANSKRT A POSVÁTNÝ ZVUK

YACEP_edited.png

V poslední ze série oblíbených kurzů se zaměříme na posvátný zvuk neboli mantry. O mantrách se v kontextu jógy mluví sice hodně, ale málo kdy znají studenti její význam, kdy a jak ji recitovat. Nebo k jakým účelům původně sloužila. Na tomto workshopu se na Mantry podívat z trochu jiné perspektivy. Povíme si o jejich rozdělení, užití i významech, a co víc naučíme se číst správně ze sanskrtu. 

Kdy je nejbližší kurz: 5.12.2021 / 9:00-13:00

Za kolik: 990,- Kč

Potřebujete poradit? Zavolejte nám..

TEREZA KALINOVÁ

Education Coordinator

608-639-060

tereza@yoga4everybody.cz