top of page
Studio jógy

VEDENÍ A SESTAVOVÁNÍ LEKCÍ VINYASA JÓGY

PRO
LEKTORY
JÓGY

Nejste si jistí jak správně a efektivně sestavit a vést dynamickou lekci jógy. My vás to naučíme.

Celodenní školení

VEDENÍ A SESTAVOVÁNÍ LEKCÍ VINYASA JÓGY

YACEP_edited.png

Praktické školení pro lektory jógy, kteří by si rádi osvěžili nebo doplnili znalosti v oblasti vedení a sestavování lekcí vinyasa flow jógy. Naučte se vytvářet nezapomenutelné lekce s jasným záměrem a logickou posloupností pozic. Zjistěte, co je to tak zvaná “Peak pose” a jak s ní v lekci pracovat. Přijďte načerpat zkušenosti ve skupině stejně naladěných lektorů. Součástí workshopu je i praktický pracovní sešit.

Kdy je nejbližší kurz: 9.12.2023 / 9:00-13:00

Za kolik: 1450,- Kč

Přístupů a návodů na sestavování lekcí je doopravdy mnoho. Zvláště v lekcích jako je Vinyasa flow jóga se většinou nekladou žádné meze a mohlo by se zdá, že čím originálnější, komplikovanější a kreativnější sekvence, tím lépe. Opak je ale často pravdou. Než se lektor pustí do vytváření svých vlastních sekvencí, potřebuje si vytvořit základ, na kterém bude stavět. Tento základ možná není nejoriginálnější, ale lze z něco vytvořit lekce, které mají hlavu a patu.

 

Co se naučíte?

✔️ Celodenní školení je zaměřeno na vedení a sestavování lekcí Vinyasa jógy, využít ho ale lze i pro další oblíbené jógové styly.

✔️ Seznámíte s ásanovými rodinami, které se naučíte sestavovat do smysluplných sekvencí a porozumíte důležitosti principů zdravého pohybu nebo Fyzio jógy v dynamických lekcích.

✔️ Nečekejte žádné kroutivé gymnastické tvoření lekcí, ale získáte opravdový základ, na kterém budeme moci bezpečně stavět pro všechny úrovně pokročilosti.

✔️ Pracovat budete s tak zvanou “Peak pose”, tedy vrcholnou pozicí, která je tradiční součástí jógové praxe. Pochopíte, jak je důležité znát souvislosti mezi pozicemi, které studenty na “Peak pose” doopravdy připraví a kam takovou pozici nejlépe zařadit.

✔️ Neopomeneme ani pozici lektora v lekci jógy. Podělíme se s vámi o léty prověřené “desatero lektora jógy”, díky kterému své lektorské dovednosti posunete zase o krok dál. Věnovat se budeme i oblíbeným tématickým lekcím a rovnováze, kterou by měla i dynamická jóga přinést.

Náplň workshopu:​

  • stručný úvod do vinyasa jógy

  • základní principy vytváření lekcí

  • ásanové rodiny

  • sestavování lekcí podle ásanových rodin

  • vytvoření základních sekvencí

  • vysvětlení “Peak pose” a jak s ní pracovat

  • “desatero” jógového lektora

  • diskuze

Zájemci o certifikát Yoga Alliance

Workshop Asistence v pozicích pro lektory je součástí YACEP - Yoga Alliance Continuing Education Provider® (nástavbové vzdělání pro certifikované lektory Yoga Alliance) a zajišťuje rozšíření 4 hod. 

Potřebujete poradit? Zavolejte nám..

bottom of page