top of page

LINDA JANATOVÁ

lektorka vědomé Hatha jógy, mindfulness a meditace

Můj styl výuky:

Mé lekce jsou ovlivněny tradicí Hatha jógy. Lekce se nesou na vlnách vědomého pohybu a dechu, se zaměřením na uvolnění těla a zastavení změn mysli. Do lekcí ráda zařazuji relaxační a meditační techniky, které pomáhají zastavit se, uvolnit a „zpřítomnit“ se tak, abychom dokázali porozumět vlastnímu tělu a myšlenkám.

O mně:

Narodila jsem se v Praze a vyrostla zde. Vystudovala jsem humanitní vědy a neustále jsem hledala smysl života. Pak mi do života vstoupila jóga a já si v tu chvíli uvědomila, že možná konečně zachytím ten životní smysl. Po několika letech odchodů a návratů, ať již od jógy, anebo od své vlastní podstaty, jsem se rozhodla józe a hlubšímu pochopení věnovat intenzivně. Začala jsem navštěvovat řadu lektorských kurzů a nyní se několikrát týdně snažím předávat své jógové zkušenosti ostatním.

 

Pokaždé, když stojím na podložce, doprovázím mě silný pocit, že se vracím domů. Dualitu pocitů a zkušeností se snažím přijmout a využít ve své vlastní osobní praxi. Na cestě učení mě taktéž uchvátilo kouzlo vědomého okamžiku. Postupně se snažím učit vědomé bytí, trpělivě a odhodlaně pracuji se svou myslí a jejím obsahem. Věřím, že se se mnou vydáte na životní dobrodružství na cestě poznání.  

Oblíbená ásana:

Paščimottásana- na této pozici miluji to, že se během setrvání dokážu zpřítomnit a uvědomit se celé své tělo. Ráda v pozici zůstávám tak dlouho, jak mé tělo dovolí.

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Na józe mě baví její barevnost a její bezbřehost – to, že nikde nekončí a nezačíná. Miluji její rozmanitost, která mi každý den říká, že vše je úplně jiné, než bylo včera. Józe jsem vděčná za to, že se někdy dokážu postavit vlastním myšlenkám a jen tak být.

 

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Potkáte mě někde na dalekých cestách anebo běžící v parku s hlavou oblacích či jak se snažím vypít veškerou kávu v útulné kavárně, kdekoliv na světě. 

Ve studiu vedu v pondělí od 16:30 a v úterý od 18:15 hodin lekci Vědomé Hatha jógy. Pokud si chceš odpočinout a nabít se novou energií určitě se k nám přidej.

Budu se těšit, 

 

Linda

„Jsme to, co si myslíme.

Vše z toho, co jsme, vzniká s našimi myšlenkami.

Myšlenkami tvoříme svět.“
- Buddha -

bottom of page