top of page
Image by Conscious Design

VIPASSANA MEDITACE

Chcete začít s meditací, ale nevíte přesně jak na to?

Nebo už meditaci prohlubujete, ale ještě přesně nevíte, jak ji předávat dále?

Pak vám tento jedinečný prožitkový workshop zaručeně ukáže jak na to. Kurz je zaměřen na Vipassanu, meditaci všímavosti a jednu z nejznámějších praktik meditace vůbec.

PRO
STUDENTY
JÓGY

Vipassana vám pomůže stát se více pozorným studentem stejně jako lektorem jógy. Celý workshop probíhá formou praktických cvičení, rad a návodů jak na to a kde začít, případně jak svoji praxi v meditaci prohlubovat.

YACEP_edited.png

Téma Workshopu:

VIPASSANA MEDITACE PRO VŠECHNY

Vipassana nebo také meditace všímavosti je pro svou jednoduchost a efektivnost populární po celém světě. Tato metoda vychází z theravádové buddhistické tradice a učí nás být více v přítomném okamžiku. Přijďte si osvojit meditační techniky, které prohloubí vaši praxi nejen jako studenta, ale i jako lektora jógy. Vítáni jsou všichni se zájmem o meditaci na tento velmi intenzivní workshop.

Kdy je nejbližší kurz: 2.10. 2021 / 9:00-13:00

Za kolik: 990,- Kč

Co vás čeká na workshopu Vipassana meditace:

Vipassana se často překládá jako vhled nebo intuitivní poznání. Pracuje s tělem, emocemi i myslí.  Skrze tyto meditační objekty trénuje bytí v přítomnosti. Spolu s jógovou praxí ruku v ruce prohlubuje všímavost k tělu a zlepšuje pozornost i na jógové podložce. Pravidelná praxe je zároveň klíčem k intuici, která má výrazný transformační potenciál. 

 

Může se stát, že i lektor jógy netuší, kde a jak s meditací začít nebo má zkrátka jen pocit, že to nikam nevede. Někdy mu k tomu přitom pouze chybí ty správné nástroje, které by mu usnadnily udržet pravidelnost a disciplínu. Meditace všímavosti může být ideální cestou. Na prožitkovém workshopu se budeme kromě této meditační techniky věnovat i dalším možnostem, jak vlastní praxi prohloubit a propojit ji s technikami pránájámy i ásanami. Tak aby i vaše lektorská jógová praxe byla ucelená a kompletní. Zkusíme zjistit, jak si můžeme získané zkušenosti přenést nejen do běžného života, ale i do našich lekcí.

Náplň workshopu:

 • Úvod do Vipasana meditace

 • Vedená meditace

 • Meditace Mettá 

 • Všímavost v praxi

Co na workshopu získáte:

 • Základ meditace Vipassana, a dále se dozví:​

  • ​vznik, historii, učitelé a další zdroje

  • jakým způsobem a proč se praktikuje

  • jak začít, jak předávat dále, jak na vlastní praxi

 • Praktické tipy, rady a návody, které si sami vyzkoušíte a osvojíte přímo s námi

 • Jednoduché meditační nástroje do vlastní praxe i vedených lekcí

 • Naučíte se jak integrovat meditaci do každodenního života

 • Jasné návody jak vést sebe i své studenty k meditační praxi 

 • A v neposlední řadě, jak obohatit své lekce skrze vědomou meditaci

Důležité informace

Workshop je certifikován Yoga Alliance jako nástavbové vzdělávání (YACEP) s dotací 4 hodin, zúčastnit se ale mohou samozřejmě všichni lektoři i bez nutnosti certifikace. Workshop je také otevřen nadšeným studentům, kteří nejsou lektory jógy a chtějí se o tématu dozvědět více.

 

Zájemci o certifikát Yoga Alliance

Workshop Relaxační techniky je součástí YACEP - Yoga Alliance Continuing Education Provider® (nástavbové vzdělání pro certifikované lektory Yoga Alliance) a zajišťuje rozšíření 4 hod. 

IMG_2640.JPG
IMG_2643_edited.jpg

Renáta se meditační praxi začala věnovat před více jak deseti lety. V roce 2010 absolvovala první delší meditační ústraní a od té doby se ho účastní pravidelně každý rok. Mezi její nejmilejší učitele patří: Ajahn Chandasiri, Ajahn Brahmavara a Ajahn Mettá (dnes Irene Wollf). Právě od Irene získala Renáta požehnání vyučovat meditaci vhledu, jako samotnou disciplínu. Od roku 2015 navíc pomáhá pořádat novoroční ústrání, díky čemuž je učitelům ještě o něco blíže.

Potřebujete poradit? Zavolejte nám..

TEREZA KALINOVÁ

Education Coordinator

608-639-060

tereza@yoga4everybody.cz

bottom of page