Jóga Stretch

ASISTENCE V POZICÍCH

Na workshopu asistence v pozicích si prakticky vyzkoušíte, jak studentům pomoci ke zlepšení a prohloubení jógových pozic a jak je správně opravit. Naučíme vás, jak se nebát se studentů doopravdy dotknout. Povíme si, kdy jsou asistence vhodné a kdy je zase naopak lepší se jim vyhnout. Po tomto intenzivním workshopu budete znát základní, modifikované i pokročilejší varianty asistencí a získáte větší jistotu v jejich používání na lekcích.

PRO
LEKTORY
JÓGY

Rádi byste svým studentům poskytli kromě slovního vedení i bezpečnou a efektivní dopomoc v pozicích? U nás se to naučíte.

YACEP_edited.png

BLOK 1 - Téma Workshopu:

STOJNÉ POZICE A ROTACE

Pozice ve stoji jsou základním prvkem každé jógové lekce. Často slouží jako příprava těla pro náročnější pozice, je proto nutné studenty do pozic správně nastavit. To stejné platí o rotacích, kde je kladen důraz na správné postavení páteře. Zjistěte, jak můžete studentům pomoci skrze efektivní asistence. Součástí každého samostatného workshopu je praktický pracovní sešit se všemi probíranými pozicemi.

Kdy je nejbližší kurz: 5.9.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

BLOK 2 - Téma Workshopu:

PŘEDKLONY A ZÁKLONY

YACEP_edited.png

Předklonové a záklonové pozice jsou pro spoustu studentů náročné a někdy se jim do nich příliš nechce. Efektivní technikou správně zvolené asistence můžete svým studentům ukázat, jak se do pozic bezpečně dostat a oblíbit si je. Přijďte se naučit jak na to. Součástí každého samostatného workshopu je praktický pracovní sešit se všemi probíranými pozicemi.

Kdy je nejbližší kurz: 17.10.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

BLOK 3 - Téma Workshopu:

ROVNOVÁŽNÉ A BALANČNÍ POZICE

YACEP_edited.png

Rovnovážné a obrácené pozice se často lektoři bojí asistovat. Je to ale velká škoda, protože i u této skupiny pozic můžeme studentům pomoci k větší stabilitě a tím jim celý prožitek z lekce ještě zpříjemnit. Naučíme vás, jak na to, abyste se cítili vy i studenti v pozicích jisti. Součástí každého samostatného workshopu je praktický pracovní sešit se všemi probíranými pozicemi.

Kdy je nejbližší kurz: 14.11.2021 / 14:00-18:00

Za kolik: 990,- Kč

Co se naučíte?

Pokud chcete své lektorské dovednosti posunout na další úroveň, je tento praktický workshop právě pro vás.

  • Naučíme vás, jak bezpečně a efektivně aplikovat asistence při lekcích jógy.

  • Jak je modifikovat pro jednotlivé úrovně pokročilosti (úplný začátečník - středně pokročilý - pokročilý).

  • Vysvětlíme si na co si dát pozor a jaké jsou hlavní kontraindikace v každé ásaně.

  • Tedy kde a jakým způsobem je prostor k adjustmentu tedy dopomoci a kde naopak je potřeba studenta o krůček vrátit zpět, aby si neubližoval.

Po workshopu získáte mnohem větší sebedůvěru při vedení vlastních lekcí a budete schopni svým studentům dopomoci do jakékoliv pozice. 

Pohyb těla ve svém přirozeném rozsahu nevyžaduje sílu, ale pochopení, vedení, určitou citlivost a správné vnímání - těmto vlastnostem se budeme na workshopu věnovat. Často je obtížné pochopit, jak vyvinout správné úsilí nebo pákový efekt.

Jak uvolnit napětí, které omezuje v rozsahu pohybu a pružnosti těla. Asistence jsou navrženy tak, aby vychovávaly tělo k inteligentnímu pohybu, selektivně využívaly správné svaly a uvolňovaly napětí, které omezuje pohyb v požadovaném směru.

Náplň workshopu:

  • základní rozbor jógových pozic

  • základní aspekty jógové asistence

  • bezpečné a efektivní asistence v jógových pozicích 

  • modifikace asistencí pro různé úrovně pokročilosti 

  • hlavní kontraindikace a na co si dát pozor

  • praktické vyzkoušení asistencí ve skupině

Důležité informace:

Workshop je rozdělen na 3 bloky, každý je věnovaný jiné ásanové skupině. Zúčastnit se můžete pouze 1 bloku, doporučujeme ale všechny 3 bloky pro získání komplexního přehledu asistencí u všech nejdůležitějších pozic a tím získání certifikace v rámci YACEP Yoga Alliance s dotací celkem 12 hodin.

 

Zájemci o certifikát Yoga Alliance

Workshop Asistence v pozicích pro lektory 1, 2, 3 je součástí YACEP - Yoga Alliance Continuing Education Provider® (nástavbové vzdělání pro certifikované lektory Yoga Alliance) a zajišťuje rozšíření 12 hod. Pro získání certifikátu je nutné absolvovat všechny 3 bloky se 100% účastí.

Snímek obrazovky 2021-03-21 v 12.49.18.p

Asistence v pozicích patří ke katčiným nejúspěšnějším workshopům. V posledních 8 letech ji rukama prošli stovky lektorů, kterým ochotně předala své “know how”. Katka je vyhledávanou lektorkou právě pro její schopnost studentům ukázat rezervy a tím jejich jógové pozice a prožitek v nich maximálně posunout. Přijďte se o tom sami přesvědčit.

Potřebujete poradit? Zavolejte nám..

TEREZA KALINOVÁ

Education Coordinator

608-639-060

tereza@yoga4everybody.cz