top of page

KATKA PRÝMKOVÁ

majitelka a zakladatelka studia Yoga4everybody, fotografka a cestovatelka

Můj styl výuky:

Je hodně různorodý asi jako jsem já sama, jednou klidná ponořená do svého světa, jindy dynamická s hlavou plnou nápadů. Každá má lekce vzniká až ve chvíli, kdy stojím před vámi na podložce, podle nálady a energie celé skupiny, daného dne, ročního období a spousty dalších malých podnětů.. vždy ale tak, abychom si ji společně užili.

 

Jógou a její výukou se zabývám několik let. Pravidelně jezdím do Indie a Thajska, kde se stále učím novému od svých učitelů. Jsem certifikovaný učitel jógy vedený pod registrací mezinárodních učitelů u Yoga Alliance RYT 500. Jógu jsem učila v nejrůznějších koutech světa a dnes se snažím kousek této příjemné energie vdechnout i do současných lekcí.

O mně:

Jsem tvořivý člověk s nikdy nekončící dobrou náladou. Žila jsem několik let v Austrálii a na Maledivách a poslední roky procestovala s batohem na zádech kus světa. Jsem nadšená fotografka i dobrodruh s vášní pro poznávání nových kultur a zemí. Mimo jógu mě baví také číst krásné knihy, skládat básně a potápět se v hlubinách oceánu. 

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Na józe je nejkrásnější, jak nám neustále ukazuje, kým jsme.

Jak každý den, kdy se postavím na podložku, je úplně novým začátkem... (musíš zapomenout, že už jsi tu někdy byl, že se ti skoro podařilo stát na hlavě, nebo jsi při předklonu dosáhl na zem...) To všechno je totiž úplně jedno, protože když se budeš soustředit na věci, kterými jsi už prošel, když budeš vzpomínat na svůj včerejší den, na svůj skvělý stoj na hlavě... nameleš si dnes nos. "Teď si tady a teď"

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Nejspíš se snažím domluvit rukama i nohama někde v nejzapadlejší vesnici Asie. Jóó, tam je můj druhý domov. :) A pokud se zrovna netoulám někde po světě... učím se hrát na ukulele nebo se vznáším na svém malém obláčku někde nad Žižkovem.

 

Oblíbené místo:

V lesích kolem mojí rodné vesnice, kde lišky dávají dobrou noc. V blízkosti oceánu, nebo pod jeho hladinou, kde se přirozeně zastaví čas a já přecházím do vnitřní meditace. :)

 

O čem sním:

O tom, že uvidím vybíhat malé tučňáky z moře na jihu Patagonie, že ještě jednou zažiji vznášející se světlušky uprostřed rýžových polí. O lásce, o přátelství, o světě bez násilí a asi o milionech dalších věcí.​

 

Ve studiu mě potkáš téměř každý den na některé lekci, anebo mě určitě často zahlédneš na recepci. Zeptej se mě na cokoliv ohledně jógy, studia nebo cestování a já ti budu nadšeně vyprávět a předávat všechny své zážitky.

Ahoj, těším se na setkání, 

Káča

Není nutné vědět kam jdeš, není nutné vědět proč jdeš,

jediné, co je nutné vědět, je, že jdeš radostně.

Protože když jdeš radostně, nemůžeš jít špatně.

bottom of page