top of page

ne 23. 1.

|

1/2 denní přednáška | 990 kč

Úvod do Pataňdžaliho Jóga-súter

Zajímá vás jóga v širším kontextu? Kromě fyzické praxe ve studiu, kterou dnes převážně známe, je jóga pestrá a bohatá tradce sahající tisíce let do minulosti. Přijďte si poslechnou inspirativní přednášky na nejrůznější témata právě z historie a filozofie jógy. 📿

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Úvod do Pataňdžaliho Jóga-súter
Úvod do Pataňdžaliho Jóga-súter

ČAS A MÍSTO

23. 1. 2022 14:00 – 18:00

1/2 denní přednáška | 990 kč, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

Kořeny jógy I. s Davidem Dostalem 

Téma workshopu: Úvod do Pataňdžaliho Jóga-súter

REZERVACE

Zajímá vás jóga v širším kontextu? Kromě fyzické praxe ve studiu, kterou dnes převážně známe, je jóga pestrá a bohatá tradce sahající tisíce let do minulosti. Přijďte si poslechnou inspirativní přednášky na nejrůznější témata právě z historie a filozofie jógy.

Celým workshopem vás provede David Dostal zakladatel webu Kořeny jógy.

Řeč bude o: 

Pataňdžaliho Jóga sútry jsou považovány za nejklasičtější z klasických jógových textů. Díky Šrí T. Krišnamáčárjovi a Svámímu Vivékánandovi jsou dnes považovány za jakousi "Bibli jógy" a citáty z nich najdeme na oblečení, na jógamatkách i jako tetování všude kolem. Velice často se ale setkáme s tím, že lidé z nich jen vytrhávají citáty, aby tak obhájili své vlastní představy o tom, co to jóga je (a mohli zneužívat autority Jóga súter k posílení vlastní autority). 

A paradoxně přitom dokonale ignorují celou tisíciletou tradici komentářů a výkladů, které v Indii k tomuto dílu vznikaly.

V tomto workshopu se opřeme o moderní filologické bádání, abychom se podívali na to, v jakém kontextu Pataňdžali svoje dílo tvořil, že vypadalo původně jinak, než jak je dnes běžně prezentováno v anglických (i českých) překladech a hlavně také na komentářovou tradici, která se snažila objasnit a rozvinout různé (často velice abstraktní) myšlenky a praxe.

Důležité informace: Workshopy jsou otevřeny všem nadšeným studentům jógy a široké veřejnosti. Tedy není nutně potřeba být lektorem jógy nebo studentem lektorských kurzů.

Celým workshopem vás provede David Dostal, který u nás ve studiu také vede a učí budoucí lektory jógy pod záštitou MŠMT akreditovaných lektorských kurzů jógy.

David je také autorem stránky Kořeny jógy. Díky tomuto projektu zprostředkovává tradiční nauku jógy široké veřejnosti. Jak sám uvádí, informací o historii jógy je nedostatek a to často vede k vymýšlení a “znovu vynalézání” jógy. Skrze Kořeny jógy a s tím spojené nezapomenutelné přednášky uvádí věci na pravou míru a my jsme mu za to nesmírně vděční.🙏🏻

 Workshop je určen pro všechny jenž zajímá jóga nejen jako fyzické cvičení, ale chtěli by se dozvědět více také z oblasti filozofie a historie jógy. 

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page