top of page

út 24. 9.

|

10 týdnů kurz | 2800 kč

Kurz jógy pro začátečníky

Jóga je pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví nebo tělesné nastavení. Nevěříte? Přiďte se o tom přesvědčit na tento jedinečný kurz jógy pro všechny. 🙂 Čeká Vás 10 navazujících lekcí, kdy každá z nich bude zaměřená na něco nového.

Kurz jógy pro začátečníky
Kurz jógy pro začátečníky

ČAS A MÍSTO

24. 9. 2024 19:00 – 20:00

10 týdnů kurz | 2800 kč, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE

 Kurz jógy pro začátečníky Jóga je pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví nebo tělesné nastavení. Nevěříte? Přiďte se o tom přesvědčit na tento jedinečný kurz jógy pro všechny. 🙂 

Celým kurzem Vás provede Markéta Fryčová

Kurz je ideální cestou, jak začít praktikovat a objevovat jógu bezpečným a zdravým způsobem. Je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro každého, kdo si chce zopakovat a upevnit základy své jógové praxe.

Čeká Vás 10 navazujících lekcí, kdy každá z nich bude zaměřená na něco nového. Začneme od úplných základů a krůček po krůčku budeme prohlubovat naši jógovou praxi. Každý týden se seznámíme s určitou skupinou jógových pozic (ásán). Zaměříme se na správné nastavení těla v pozicích, probereme jejich benefity a ukážeme si časté chyby při jejich praktikování. V průběhu kurzu si osvojíte také základní dechové techniky (pránájámu) a z každé lekce si odnesete krátké povídání z oblasti jógové teorie či filozofie.

Kurz zakončíme ucelenou lekcí, která bude shrnovat vše, co jsme se naučili v předešlých devíti týdnech a kterou si rovněž budete moci odnést s sebou a využít ji třeba jako základ své domácí praxe. Během 10 lekcí se postupně naučíte: 

 • základní jógové pozice s důraz na jejich správné provedení s pohledu fyzio jógy
 • práce s jógovými pomůckami tak, aby si každý našel vlastní modifikaci
 • naučíme se hned několik jógových technik tak, abychom při cvičení využívali svůj dech správně a bezpečně

 Jednotlivé lekce kurzu pak budou následující: 

 1. Pozdravy slunci A a B poctivě
 2. Stojné pozice
 3. Předklony
 4. Pozice na otvírání kyčlí
 5. Posílení středu těla
 6. Rotace
 7. Balanční pozice
 8. Záklony
 9. Restorativní pozice
 10. Ucelená sekvence pro vaši domácí praxi

Jak budou lekce probíhat? 

Po úvodním přivítání a zklidnění si představíme některou z dechových technik a zahřejeme se pomocí pozdravů slunci. Bude-li to potřeba, připravíme klouby průpravnými cviky a poté se přesuneme k pozicím podle daného tématu.

Představíme si jejich různé varianty dle náročnosti a ukážeme si, jak při praxi využívat jógové pomůcky. Zdůrazníme si hlavní chyby v pozicích a čeho se vyvarovat. Závěr lekce bude vždy patřit zasloužené hluboké relaxaci.

Kurz je vhodný úplně pro všechny, kdo si chtějí prohloubit své jógové dovednosti. 

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page