top of page

so 12. 9.

|

Yoga 4 Everybody I 2 dny I 2490 kč

Víkendový workshop jógy se Stefanie Bliemeister

Víkendový workshop s úžasnou Stefanií 👉🏻 dlouholetou studentkou a asistentkou Maty Ezraty. 🧘🏻‍♀️

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Víkendový workshop jógy se Stefanie Bliemeister
Víkendový workshop jógy se Stefanie Bliemeister

ČAS A MÍSTO

12. 9. 2020 12:00 – 13. 9. 2020 17:30

Yoga 4 Everybody I 2 dny I 2490 kč, Jungmannova 22/9, New Town, Prague, Czech Republic

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE 

Víkendový workshop jógy se Stefanie Bliemeister

O Stefanii: 

Když Stefanie v roce 2004 poprvé narazila na lekci jógy byla ji hned jasné, že tato bdělá práce s tělem zůstane už navždy jejím průvodcem a učitelem. Jedna lekce týdně se velmi brzy změnila ve dvě,tři, čtyři, pět, šest týdně. V roce 2012 potkala svojí učitelku a mentora Maty Ezraty. S ní studovala a asistovala ji při každé možné příležitosti a cestovala za ní po celém světě, kde pak trávila týdny praxi studenta a učitele jógy po celých 7 let až do roku 2019, kdy Maty náhle zemřela. 

V roce 2013 se při jednom z pobytů s Maty seznámila s knihou “Seeking the heart of wisdom” (“Hledání srdce moudrosti” 2009, nakladatelstvi Eminent) od Josepha Goldsteina & Jacka Kornfielda a hluboce se oddala praxi meditace. Od té doby již prožila několik tzv. “tichých pobytů”, kde je hlavní náplní vipasana meditace a ticho. Stefanie také studuje od roku 2017 s Joey Milesem (který má Ashtanga autorizaci Level 2 z KPJAYI v Mysore) a začala studovat pranaymu s Alaricem Newcombem (Senior Intermediate III Iyengar Yoga) v roce 2020, aby se ponořila o něco více do vnitřních částí jógové praxe. Stefanie si stojí zatím, že každá změna musí přijít zevnitř z nás a čím více lidí bude praktikovat jógu, tím mírumilovnější bude náš svět.

Když Stefanie vyučuje jógu, klade velký důraz na bezpečné a efektivní nastavení asan, nezávisle na tom na jaké úrovni či jaký typ těla student prezentuje. Dle jejího názoru může jógu praktikovat každý. Doufá, že díky jejím pomalým a detailním instrukcím si její studenti nejen vybudují sílu a flexibilitu, ale i se propojí s vlastním tělem a najdou koncentraci na tady a teď na jogové podložce a následně i mimo ni. Stefanie má velké znalosti v rozpoznávaní, co daný student potřebuje a svým studentům pomáhá precizními doteky, tak aby došli sami k optimálnímu nastavení asany. Stefanie také vnáší do výuky vyšší stupně jógy, provádi své studenty vědomým dechem a meditací.

Více o Stefanie Bliemeister Yoga:

https://stefaniebliemeisteryoga.de/

SOBOTA 12-14.30 pm POZDRAV SLUNCI DO HLOUBKY 

Podíváme se na nejhlubší základy “Pozdravů slunci” tím, že je rozdělíme na jednotlivé segmenty. Za využití pomůcek a stěn budeme objevovat rozdíl mezi čirým pohybem a vědomým pohybem. Rozebereme Pozdrav slunci A a B a zároveň se podíváme na jejich různé variace, tak aby student mohl praktikovat v souladu se svým zdravotním stavem, ale také tak, aby se jeho praxe mohla dál prohlubovat.

 

14.30-15 pm PŘESTÁVKA 

Přineste si lehkou svačinu.

15-17.30 pm JAK BEZPEČNĚ PRACOVAT S HYBNOSTÍ KYČLÍ 

Podrobně se podíváme na Stojné pozice, protože právě ty jsou základními stavebními kameny bezpečné práce s kyčlemi. Ty jsou v dnešní době přehlížené a nahrazované tolik oblíbenými pozicemi v sedě jako například pozicí holuba, která dává velkou váhu na kolena a může vést v průběhu času ke zranění. Podíváme se samozřejmě také na to jak nahradit některé často užívané pozice v sedě na otevírání kyčlí. Naučíme se takové pozice, které nám umožní pracovat na otevírání kyčlí bez zbytečné zátěže na kolena.

NEDĚLE 12-14.30 pm ZDRAVÉ ZÁKLONY 

V této části workshopu se zaměříme na to jak provádět záklony, tak abyste v těchto pozicích pocítili úlevu v bederní páteři a tím pak mohli vyvážit dny, které prosedíme u počítače. Budeme pracovat s nohama připravte se, že vás budou pálit stehna! Právě vaše nohy hrají klíčovou roli v bezpečném provádění záklonů. Prozkoumáme jak správně pracovat s rameny a hrudní páteří, tak abychom se již nezakláněli z bederní páteře.

14.30-15 pm PŘESTÁVKA 

Přineste si lehkou svačinu.

 

15-17.30 pm RESTORATIVNÍ POZICE, PRÁNÁJÁMA & MEDITACE 

Víkend zakončíme některými restorativními pozicemi po vší té práci, co jsme za víkend udělali. Budeme dělat pozice v leže s podložením, tak abychom zklidnili tělo, mysl a nervový systém. Lekci zakončíme pozorností na dech a meditací, tak abychom uzavřeli víkend a připravili se na následující týden.

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ 

Vhodné úplně pro všechny úrovně, přesto předchozí znalost jógy je nutná.

Workshop bude veden v anglickém jazyce, ale na workshopu bude i český překladatel. Stefanie je z Hamburku, takže pokud bude potřeba, je možnost i překladu do němčiny. 🙂

Cena: 

  • Cena: 2 490,- Kč (sobota a neděle)
  • Rezervační záloha: 1 290,- Kč (splatná do 7 dnů od rezervace workshopu)
  • Možnost rezervace pouze jednoho dne (soboty nebo neděle) za cenu 1 500,- Kč
  • Na tento kurz není možné uplatnit žádné benefity nebo šeky/poukázky

 Cena obsahuje: 

  • Služby všech lektorů a celý studijní program
  • Překlad z angličtiny do češtiny případně výklad v němčině
  • Půjčení veškerých cvičebních pomůcek

Sdílet událost

bottom of page