top of page

ne 16. 1.

|

1/2 denní workshop | 690 kč

Úvod do meditace všímavosti pro veřejnost

Chcete začít s meditací, ale nevíte přesně jak na to? Pak vám tento jedinečný prožitkový workshop zaručeně pomůže. Kurz je zaměřen na meditaci Vipassana, tedy meditaci všímavosti a jednu z nejznámějších praktik meditace vůbec. Celý workshop probíhá formou praktických cvičení, rad a návodů. 🙌🏻

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Úvod do meditace všímavosti pro veřejnost
Úvod do meditace všímavosti pro veřejnost

ČAS A MÍSTO

16. 1. 2022 14:00 – 17:00

1/2 denní workshop | 690 kč, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

Úvod do meditace všímavosti pro veřejnost 

REZERVACE

Chcete začít s meditací, ale nevíte přesně jak na to? Pak vám tento jedinečný prožitkový workshop zaručeně pomůže. Kurz je zaměřen na meditaci Vipassana, tedy meditaci všímavosti a jednu z nejznámějších praktik meditace vůbec. Celý workshop probíhá formou praktických cvičení, rad a návodů. Dozvíte se odkud začít a jak si vytvořit pravidelné meditační návyky. 

Celým tímto meditačním a velmi praktickým workshopem vás provede zkušená Renáta Chrenová

Vipassana nebo také meditace všímavosti je pro svou jednoduchost a efektivnost populární po celém světě. Tato metoda vychází z theravádové buddhistické tradice a učí nás být více v přítomném okamžiku. Spolu s jógovou praxí ruku v ruce prohlubuje všímavost k tělu a zlepšuje pozornost i na jógové podložce.

Náplň workshopu: 

  • Dozvíte se jakým způsobem a proč se Vipassana meditace praktikuje
  • Vyzkoušíte si vedenou meditaci všímavosti
  • Získáte Praktické tipy a návody, které si sami vyzkoušíte a osvojíte přímo s námi
  • Odnesete si mentální nástroje k osvojení meditačních návyků
  • Naučíte se jak integrovat meditaci do každodenního života

Renáta se meditační praxi začala věnovat před více jak deseti lety, ještě dříve, než ji spojila i s praxí jógy. V roce 2010 absolvovala první delší meditační ústraní a od té doby se ho účastní pravidelně každý rok. Sama se každý den věnuje své meditacím. Mezi její nejmilejší učitele patří: Ajahn Chandasiri, Ajahn Brahmavara a Ajahn Mettá (dnes Irene Wollf). Právě od Irene získala Renáta požehnání vyučovat meditaci vhledu, jako samotnou disciplínu. Od roku 2015 navíc pomáhá pořádat novoroční ústrání, díky čemuž je učitelům ještě o něco blíže.

Workshop je určen pro všechny jenž zajímá meditace, ať už z řad studentů a široké veřejnosti nebo stávajících lektorů jógy, kteří si chtějí prohloubit vlastní meditační praxi.

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page