top of page

út 18. 7.

|

10 týdnů kurz | 2500 kč

Ranní kurz jógy

Pokud chceš začít s jógou, ale nevíš jak… pokud si myslíš, že nebudeš na otevřené lekci stíhat…pokud už nějakou dobu praktikuješ, ale nemáš jistotu, že pozice děláš správně…pokud chceš získat pevné základy a jistotu pro svou další cestu jógou… Tak je tohle přesně pro tebe. 🧘🏻‍♀️

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Ranní kurz jógy
Ranní kurz jógy

ČAS A MÍSTO

18. 7. 2023 7:30 – 8:30

10 týdnů kurz | 2500 kč, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE

Ranní kurz jógy pro začátečníky / až 2 náhrady jsou možné 🙂 Srdečně vás zvu na ucelený kurz jógy, který vám dá pevný základ a seběvědomí pro vaši další cestu jógou. 

Celým letním kurzem vás provede Lucka Nováková

Na kurzu budeme vycházet z klasické Hatha jógy, rozebereme si detailně jednotlivé pozice, naučíme se jak je různě modifikovat, aby se pro vás staly přístupnější. Budeme postupně prohlubovat vaši praxi a mimo fyzické cvičení se dotkneme i dalších témat, které jsou s jógou spjaty – dechové techniky, mudry, bandhy.

Čemu se budeme v kurzu věnovat?

Lekce 1: Pozdrav slunci 

Detailně si projdeme nejznámější jógovou sekvenci, s kterou se setkáte na většině lekcí. Naučíme se pohyb správně propojit s dechem a ukážeme si různé varianty, jak pozdravy slunci provádět.

Lekce 2: Stojné pozice 

Jak se v pozici správně nastavit, abychom neubližovali svému tělu? Jak se do pozice správně dostat a jak z ní zase vystoupit? Na to vše se v této lekce zaměříme. Posíláme a protáhneme stehenní, hýžďové a lýtkové svaly.

Lekce 3: Střed těla 

Lekce zaměřená na posílení středu těla, což je základ pro další navazující pozice, ať už jsou to záklony, balanční pozice nebo obrácené pozice. Pevný střed těla je pro nás stěžejní i v běžném životě, napomáhá správnému držení těla a eliminuje bolesti zad.

Lekce 4: Předklony 

Detailně se seznámíme s předklony, které patří ke spíše uvolňujícím pozicím, přinášejícím klid. Zárověň protahují a uvolňují svaly podél páteře. Naučíme se, jak tyto pozice provádět s pomůckami, abychom zdokonalili jejich provedení a nepřetěžovali tělo.

Lekce 5: Rotace 

Rotace neboli twist. Uvolňuje zádové saly, jemně masíruje vnitřní orgány, podporuje trávení. Za předpokladu, že se dělají správně, je to balzám pro naši páteř.

Lekce 6: Záklony 

Záklony posilují střed těla, otvírají naše ramena, hrudník, rozproudí naši energii a naplňují nás odhodláním, vnitří sílou a sebevědomím. V záklonech si můžeme jednoduše ublížit, přetížit bedra. Proto se zde zaměříme na zapojování správných partií a jak asány provádět bezpečně.

Lekce 7:  Balanční pozice 

Balanc, rovnováha, stabilita, soustředěnost. To vše budeme na této lekci trénovat. Zaměříme se na speficikou skupinu asán, která je nejčastěji prováděna ve stoje. Budeme zkoušet různé varianty, každý podle svých možností.

Lekce 8: Pozice pro otevírání kyčlí 

Kyčle míváme většinou ztuhé a méně pohyblivé. Je to především díky sedavému zaměstnaní. Na lekce si ukážeme pozice, které nám zlepší flexibilitu v oblasti kyčlí a zároveň se naučíme, jak je uvolnit.

Lekce 9: Vinyasa jóga 

Ucelená lekce vinyasa jógy, kde se zaměříme hlavně na přechody mezi pozice a propojení s dechem.

Lekce 10: Pokročilé pozice 

Nakoukneme pod pokličku lehce pokročilejším pozicím. Balanc na rukou, možná stoj na hlavě, naročnější stojné pozice. Půjdeme pouze tam, kde se budete cítit dobře. Budeme respektovat svoje možnosti. Ukážeme si různé průpravné cviky, použití pomůcek a opět jak se do takových pozic dostat bezpečně.

Pro koho je kurz vhodný? 

  • Pro začátečníky, kteří si přejí vytvořit pevné základy
  • Pro věčné začátečníky, kteří si stále nejsou v pozicích jistí
  • Pro každého, kdo má rád jógu

Těším se na společné setkávání,

Ahoj Lucka

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page