top of page

pá 29. 5.

|

Yoga 4 everybody I workshop | 490 kč

Pozdrav měsíci a jóga Nidra

🌜Pozdravu Měsíci 🌛 je sestava zklidňující, tišící a je vhodnou přípravou na kvalitnější spánek.🥱 do toho jógového už se ponoříme v hluboké relaxaci jóga Nidra. 😴

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Pozdrav měsíci a jóga Nidra
Pozdrav měsíci a jóga Nidra

ČAS A MÍSTO

29. 5. 2020 18:30 – 20:30

Yoga 4 everybody I workshop | 490 kč, Jungmannova 22/9, 110 00 Praha-Nové Město, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE

Co nás čeká: 

Na začátku, než se necháme ukolébat jógovým spánek, se naladíme jemnou úvodní relaxací, na kterou plynule navážeme jógovou sestavou Pozdrav Měsíci, Čandra Namaskár. Tato sestava nám ukončí uplynulý den. Jejím cílem je uvolnění od stresů a námah uplynulého dne. Lekci zakončíme dechovou technikou Bhrámarí, jež tlumí mentální procesy naší myslí. Jógový spánek bude probíhat v pozici v leže, ve které setrváme téměř šedesát minut.

Pozdrav měsíci: 

Detailně si vysvětlíme a rozebereme jednotlivé pozice Pozdravu Měsíci, který je často upozaděn Pozdravem Slunci. Oproti slunečním pozdravům je tato sestava zklidňující, tišící a je vhodnou přípravou na kvalitnější spánek. Pomáhám nám odstranit nahromaděný stres, krásně a jemně prohřeje celé tělo a zklidní naši mysl.  

Jóga Nidra: 

Jóga Nidra, taktéž známá jako jógový spánek, je jógová technika stojící na pomezí relaxace a meditace. Jejím cílem je uvolnit se natolik, abychom se dokázali dostat mezi vědomí a spánek. Jinými slovy prostřednictvím této techniky usilujeme o vědomý spánek, který nám umožňuje spát a zároveň vnímat svět kolem nás. Dokážeme si tak hluboce odpočinout duševně i tělesně, jako když spíme kvalitním spánkem.

Jóga Nidra má blahodárné účinky pro nás všechny i pro ty, kteří nemají velké zkušenosti s jógou, relaxacemi či meditacemi.

Pokud toužíte po zklidnění, odpočinku a duševní pohodě, přijďte se jógově „prospat“.

Benefity tohoto cvičení: 

  • redukce/snížení stresu,
  • lepší spánek a pomoc při nespavosti,
  • snížení chronické bolesti,
  • hluboké uvolnění,
  • zklidnění mysli.

Upozornění: 

Deky, polštářky a podložky jsou k dispozici v našem studiu. Pokud rádi používáte vlastní deku či polštářky, neostýchejte se a vše si přineste. Všem, kteří jsou milovníci tepla, doporučujeme, aby se na jógový spánek více oblékli. 

Kurz je vhodný úplně pro všechny včetně začátečníků.

Sdílet událost

bottom of page