top of page

ne 02. 10.

|

10 týdnů | 2300 kč

Podzimní kurz jógy

Byli jste na pár lekcích jógy, ale přáli byste si získat ucelené dovednosti, vědět, jak dělat pozice podle vašeho těla a dispozic a naučit se ásany pro vaší domácí praxi, která bude vytvořená na míru přímo vám? Chtěli byste se kromě jógových pozic naučit i správně dýchat a umět na chvíli vypnout?

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Podzimní kurz jógy
Podzimní kurz jógy

ČAS A MÍSTO

02. 10. 2022 18:45 – 20:00

10 týdnů | 2300 kč, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE

Byli jste na pár lekcích jógy, ale přáli byste si získat ucelené dovednosti, vědět, jak dělat pozice podle vašeho těla a dispozic a naučit se ásany pro vaší domácí praxi, která bude vytvořená na míru přímo vám? Chtěli byste se kromě jógových pozic naučit i správně dýchat a umět na chvíli vypnout? 

Ucelený kurz 10 lekcí jógy s Katkou Prýmkovou, vycházející z tradiční Hatha jógy, kterou díky svým zkušenostem z jógových cest na Bali, Kostariku či do Malého Tibetu kombinuje s technikami breathwork, energetickými cviky a mindfulness meditacemi. Přezdívka Parvatí, která jí byla dána od jejího indického učitele znamená v sanskrtu dcera hory. 

Na lekcích se můžete těšit na kultivaci vaší síly, abyste na samotný vrchol mohli sami vystoupat, ale také na ticho a prožitek blaženosti na konci vaší cesty.

Čemu se budeme v kurzu věnovat? 

Lekce 1: Pozdravy slunci 

Sekvence pozic, která je fyzicky skvělá pro rozehřátí, ale sama o sobě dokáže být i sádhanou (meditační praxí). Vhodná na rozproudění energie, proti únavě a jako jádro dynamické praxe.

Lekce 2: Ásany ve stoje a balanční ásany 

Pozice, které přinášejí uzemnění, vycentrování, posílení našeho svalstva a zlepšení flexibility skupiny svalů jako hamstringy, stehenní, hýžďové, lýtkové svaly a kotníkové vazy. Balanční ásany působí na vyvážení našich hemisfér i zlepšení držení těla.

Lekce 3: Předklony 

Aktivování parasympatetického nervového systému skrze předklony, které přinášejí pocit uvolnění a navozují relaxaci. Vhodné pro zlepšení cirkulace v oblasti pánve, tónování trávicích orgánů a snížení krevního tlaku.

Lekce 4: Záklony 

Aktivování sympatetického nervového systému na aktivaci energie, posílení zádových svalů, zlepšení ohebnosti v bedrech, podpora cévního systému a pozice vhodné proti úzkosti a depresím.

Lekce 5: Twisty 

Rotace a zkruty, umožňující lepší ohebnost páteře, mají přímý efekt na náš systém trávení a také nám psychicky napomáhají rozuzlovat obtížné situace, „vydechnout v nich“ a najít uvolnění.

Lekce 6: Otevírání kyčlí 

Zlepšení hybnosti kyčlí, protažení svalů, šlach a vaziv spojených s pánví. Jemná práce s uvolňováním emocí a pěstování výdrže v pozicích.

Lekce 7: Posílení středu 

Posílení břišních svalů je důležité nejen z hlediska naší představy o estetické kráse. Pevný střed těla napomáhá do pokročilejších pozic a také vzpřímenému držení těla v životě i v meditačních ásanách.

Lekce 8: Inverze 

Jak jsme schopní ustát sebe, když je svět kolem nás vzhůru nohama, se ukáže na lekci plné inverzí. Pozice, které slouží jako okamžité „zvedače nálady“, kde se srdce na chvíli objeví nad hlavou a pánev nad srdcem, podporuje krevní a lymfatický systém. Jak do inverzí si ukážeme bezpečně, s lehkostí a na míru pro vás.

Lekce 9: Restorativní jóga 

Schopnost dopřát tělu regeneraci a hluboké uvolnění si zažijeme na lekci restorativní jógy, jejíž součástí bude i jóga nidra. Technika, která napomáhá léčení nervového systému a je skvělým pomocníkem v překonávání traumat, nespavosti či úzkosti.

Lekce 10: Mindfulness a meditace 

Mnohokrát jsme slyšeli, že jóga není jen o pozicích, tak o čem teda vlastně je? Zábavné a občerstvující sebepoznávací techniky, které nám pomohou v běžném živote se uvolnit, obrátit dovnitř, na chvíli vypnout hlavu nebo vidět věci z nové perspektivy.

Pro koho je kurz vhodný?

  • pro začátečníky, kteří si přejí vytvořit pevné základy
  • pro věčné začátečníky, kteří si stále nejsou v pozicích jistí
  • pro pokročilejší studenty, kteří si přejí dozvědět se zase něco nového
  • pro každého, kdo má rád jógu

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page