top of page

pá 27. 1.

|

10 týdnů kurz | 2500 kč

Novoroční ranní kurz jógy

Nový rok, nové začátky a chuť se posunout zase o kousek dál. Jaký je Váš plán, Vaše přání? Přejete si být lepší, spokojenější a silnější verzí sebe sama pomocí jógy? Nebo si chcete ukotvit správné jógové návyky? Možná se chcete jen smysluplně hýbat, nebo přijít na to, jak zklidnit těkavou mysl.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Novoroční ranní kurz jógy
Novoroční ranní kurz jógy

ČAS A MÍSTO

27. 1. 2023 8:15 – 31. 3. 2023 9:15

10 týdnů kurz | 2500 kč, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE

Nový rok, nové začátky a chuť se posunout zase o kousek dál. Jaký je Váš plán, Vaše přání? Přejete si být lepší, spokojenější a silnější verzí sebe sama pomocí jógy? Nebo si chcete ukotvit správné jógové návyky? Možná se chcete jen smysluplně hýbat, nebo přijít na to, jak zklidnit těkavou mysl.

Celým novoročním kurzem vás provede stále usměvavá Patra Tjokorda.

Ucelený kurz 10 lekcí jógy, vycházejí z tradiční Hatha a Fyzio jógy. Na kurzu si osvojíme základní jógové pozice s detailními ukázkami, nácvikem a vysvětlením. To vše s respektem k našemu tělu. Dozvíte se o důležitosti dechu v józe. Naučíme se pranajámické techniny, které nás dokážou zklidnit nebo naopak v nás rozproudí energii. Dotkneme se také témat muder a bandh. Na závěr celého kurzu společně zažijeme jógový rituál s meditací.  

Ranní kurz má své kouzlo. Ráno si nejvíc užíváme radosti z pohybu, naše koncentrace je na maximu, dokážeme více naslouchat našemu tělu a také nás napadá nejvíc pozitivních a optimistických myšlenek. Je jen na nás, jak s tím vším naložíme.

Čemu se budeme v kurzu věnovat?

 • Lekce 1: Dechové techniky s pozdravy slunci A

Práce s dechem, pranajámické techniky. Sekvence pozic, která je fyzicky skvělá pro rozehřátí, ale sama o sobě dokáže být meditací v pohybu. Vhodná na rozproudění energie, proti únavě a jako jádro dynamické praxe.

 • Lekce 2: Bandhy a pozdravy slunci A + B

Zapojování tělesných zámků (bandh), které slouží k uzavírání nebo směřování toku energie v těle. Pozdravy slunce B jsou náročnějším cvičením a sami o sobě zastupují dostatečnou jógovou praxi. Zrychlují náš oběhový systém, metabolismus, rozhýbají naše svaly a klouby, a především nás učí správně dýchat.

 • Lekce 3: Posílení středu těla CORE

Posílení břišních svalů je důležité nejen z hlediska naší představy o estetické kráse. Pevný střed těla napomáhá do pokročilejších pozic a také vzpřímenému držení těla v životě i v meditačních ásanách.

 • Lekce 4: Ásany ve stoje a balanční ásany

Pozice, které přinášejí uzemnění, vycentrování, posílení našeho svalstva a zlepšení flexibility skupiny svalů jako hamstringy, stehenní, hýžďové, lýtkové svaly a kotníkové vazy. Balanční ásany působí na vyvážení našich hemisfér i zlepšení držení těla.

 • Lekce 5: Předklony

Aktivování parasympatetického nervového systému skrze předklony, které přinášejí pocit uvolnění a navozují relaxaci. Vhodné pro zlepšení cirkulace v oblasti pánve, tónování trávicích orgánů a snížení krevního tlaku.

 • Lekce 6: Twisty

Rotace a zkruty, umožňující lepší ohebnost páteře, mají přímý efekt na náš systém trávení a také nám psychicky napomáhají rozuzlovat obtížné situace, „vydechnout v nich“ a najít uvolnění.

 • Lekce 7: Záklony

Aktivování sympatetického nervového systému na aktivaci energie, posílení zádových svalů, zlepšení ohebnosti v bedrech, podpora cévního systému a pozice vhodné proti úzkosti a depresím.

 • Lekce 8: Otevírání kyčlí

Zlepšení hybnosti kyčlí, protažení svalů, šlach a vaziv spojených s pánví. Jemná práce s uvolňováním emocí a pěstování výdrže v pozicích.

 • Lekce 9: Inverze

Jak jsme schopni ustát sebe, když je svět kolem nás vzhůru nohama, se ukáže na lekci plné inverzí. Pozice, které slouží jako okamžité „zvedače nálady“, kde se srdce na chvíli objeví nad hlavou a pánev nad srdcem, podporuje krevní a lymfatický systém. Jak do inverzí si ukážeme bezpečně, s lehkostí a na míru pro vás.

 • Lekce 10: Restorativní jóga a meditace

Schopnost dopřát tělu regeneraci a hluboké uvolnění si zažijeme na lekci restorativní jógy, jejíž součástí bude i jóga nidra. Technika, která napomáhá léčení nervového systému a je skvělým pomocníkem v překonávání traumat, nespavosti či úzkosti. Naučíme se jak uvolnit tělo a mysl po náročném dni.

Pro koho je kurz vhodný?

 • Pro začátečníky, kteří si přejí vytvořit pevné základy
 • Pro věčné začátečníky, kteří si stále nejsou v pozicích jistí
 • Pro každého, kdo má rád jógu

Těším se na společné setkávání,

Ahoj Péťa

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page