top of page

st 09. 6.

|

Yoga 4 everybody / 6 týdnů / kurz jógy

Let's #BEACTIVE - Kurz Fyzio jógy pro začátečníky

➡️ Pro všechny z vás, kteří již delší dobu uvažujete o cvičení jógy, ale nevíte jaký druh jógy nebo cvičení si zvolit. Obrovskou výhodou uzavřených kurzů je rychlý vývoj a znatelný progres, jelikož se náplň a náročnost jednotlivých lekcí systematicky posunuje vpřed.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Let's #BEACTIVE - Kurz Fyzio jógy pro začátečníky
Let's #BEACTIVE - Kurz Fyzio jógy pro začátečníky

ČAS A MÍSTO

09. 6. 2021 16:30 – 14. 7. 2021 17:30

Yoga 4 everybody / 6 týdnů / kurz jógy, Jungmannova 22/9, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE

Let's #BEACTIVE - Kurz Fyzio jógy pro začátečníky Tento kurz je určený pro všechny, kteří se chtějí začít zdravě hýbat a zlepšit si svoji fyzickou kondici. 

➡️ Pro všechny z vás, kteří již delší dobu uvažujete o cvičení jógy, ale nevíte jaký druh jógy nebo cvičení si zvolit. Obrovskou výhodou uzavřených kurzů je rychlý vývoj a znatelný progres, jelikož se náplň a náročnost jednotlivých lekcí systematicky posunuje vpřed.

 V čem je velká výhoda tohoto kurzu❓ 

  • Lekce na sebe volně a přirozeně navazují
  • Pochopíte v jednotlivých částech na čem je potřeba pracovat, zda potřebuji např. posílit určitou partii svalstva nebo protahovat zkrácenou oblast
  • Poznáte lépe fyzické limity vlastního těla a nebudete si nesprávným cvičením ubližovat (například přetížením kloubů atd.)
  • Na kurzu fyzio jógy se naučíte nejen bezpečně protahovat svaly a rozhýbávat klouby, ale i správně zapojovat hluboké stabilizační svaly a zároveň si užívat pohybu.
  • V lekcích se také naučíte, jak správně pracovat s dechem a jak se příjemně uvolnit v závěrečné relaxaci.

Náš kurz Fyzio jógy nabízí pomalu a velmi pečlivě vedené lekce zaměřené na nejproblematičtější části těla, na bolesti zad, zkrácené svaly a ztuhlá ramena. 

👉🏻 V dnešní době téměř každý člověk trpí nějakou fyzickou disbalancí.

👉🏻 Ať už je to celkové zkrácení přední strany těla z nadměrného sezení v kanceláři, ztuhlá ramena a kulatá hrudní páteř z neustálého čtení v telefonu nebo křivá záda z nošení nevhodných bot, či kabelek na jednom rameni nebo jednostranný sport.

👉🏻 Zkrátka každý najde něco, co by se na jeho těle mohlo zlepšit. Ať je to správné držení těla, shození nadbytečných kil, zpevnění svalů nebo naopak nabrání svalové hmoty či rozhýbání kloubů, s tím vším vám můžeme pomoci začít.

👉🏻 A nastartovat vás k pravidelnému pohybu - jógové praxi či čemukoliv jinému, tak aby byl pohyb prováděn správně a bezpečně.

Je důležité si uvědomit že každý jsme originál, ale zároveň bychom měli znát naše tělo a umět ho správně ovládat tedy zapojovat dané svaly při aktivitách v běžném životě. 

CO JE V CENĚ❓ 

  • 6 společných tematických lekcí jógy, které Vám dodají kvalitní základ pro Vaše budoucí cvičení
  • Vstupní 15 minutová konzultace zdarma hned se dvěmi zkušenými lektorkami jógy (Helena Pankowska a Kateřina Prýmková)
  • Foto záznam na začátku kurzu a po absolvování kurzu
  • Jednoduchá skripta s hlavními probíranými pozicemi, jejich benefity i kontra indikacemi “ušité pro Vás na míru
  • 1x týdně Vám zašleme jednoduchá domácí cvičení, formou krátkého videa, která Vás budou motivovat k cvičení každý den 🙃

1. lekce

Při prvním setkání se seznámíme spolu mezi sebou a s Pozdravem slunci A. Zaměříme se na jeho správné provedení a na varianty dle fyzického a zdravotního stavu, tak abychom pochopili dynamiku pohybu, nastavení těla a propojení dechu.

2. lekce

V druhé lekci navážeme Pozdravem slunci B. Je to sestava cviku o něco komplexnější než pozdrav slunci A, přidáme si dvě stojné pozice, které jsou v Pozdravu B navíc. Rozebereme jejich správné nastavení a varianty, jejich spojení s dechem. Vysvětlíme si význam a jak je modifikovat, abychom se nezranili či abychom z nich mohli ještě více benefitovat. 

3. lekce

Ve třetí lekci se podíváme na oblast kyčlí a vyzkoušíme si asany na jejich rozhýbání a zároveň posílení. Projdeme nejdůležitější stojné pozice a vyzkoušíme některé pozice v sedě. Po této lekci bychom měli vědět zda máme kyčle hypermobilní či zda je máme tužší a jak s nimi správně cvičit s ohledem na naše vlastní těla, zda svaly okolo kyčlí posilovat nebo spíše uvolňovat.

4. lekce

Na čtvrté lekci se zaměříme na oblast ramen, trapéz, klíčních kostí a lopatek. Podíváme se jak jsou na tom naše ramena a mezilopatkové svaly a vysvětlíme, co s tím. V této lekci budeme používat pomůcky a ukazovat si různé varianty asan, které nám nejlépe rozhýbou a posílí ramena.

5. lekce

Pátá lekce se ponese ve znamení břišních svalů. Zaměříme se na to jak správně používat pánevní dno - mula bandu, jak správně aktivovat břicho, naučíme se některé břišní asany a vysvětlíme si, jak důležité jsou hluboké břišní svaly při provádění všech asan a jak je správně během praxe jógy používat.

6. lekce

Šestá a závěrečná lekce bude o obrácených pozicích. Prozkoumáme základní obracené asany od těch nejjednodušších po ty trochu těžší. Ukážeme si jejich důležitost v jógové praxi a hlavně si pokusíme vtisknout zásady jejich správného a bezpečného provedení.

Celým kurzem vás provede Helena Pankowská, která vede a učí budoucí lektory jógy pod záštitou MŠMT akreditovaných lektorských kurzů jógy v našem studiu Yoga 4 Everybody.

Kurz je vhodný úplně pro všechny včetně začátečníků a nováčků v józe. 

Na lekcích Fyzio jógy klademe velký důraz na správné nastavení těla, v souvislosti se zdravotním stavem, schopnostmi a věkem studenta. V pozicích setrváme déle, s různými variacemi a pomůckami dle možností studenta.

Sdílet událost

bottom of page