top of page

čt 06. 8.

|

Yoga 4 Everybody

Letní mini kurz - Základy jógy

Na léto jsme si pro vás připravili sérii po sobě jdoucích a navzájem na sebe navazujících lekcí. ☀️Přes pozdravy slunci A a B se podíváme také na oblast kyčlí, ramen a lopatek, předposlední lekce vás naučí používat hluboké svaly břicha a na závěr se naučíte, jak správně provádět obrácené pozice.🤸🏻‍♀️🤸🏻‍♀️

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Letní mini kurz - Základy jógy
Letní mini kurz - Základy jógy

ČAS A MÍSTO

06. 8. 2020 12:00 – 10. 9. 2020 13:00

Yoga 4 Everybody, Jungmannova 22/9, New Town, Prague, Czech Republic

POPIS KURZU / WORKSHOPU

REZERVACE 

Na toto léto jsme si pro vás připravili sérii po sobě jdoucích a navzájem na sebe navazujících lekcí. 

Na kurz se můžete přihlásit uceleně za zvýhodněnou cenu 1000,- Kč - celkem 6 lekcí, a nebo se přihlašovat samostatně na jednotlivé lekce za cenu 200,-Kč / lekce. Zároveň lze na tomto kurzu uplatnit kartu MULTISPORT.

🌼

1. lekce / 6.8. 

Při prvním setkání se seznámíme spolu mezi sebou a s Pozdravem slunci A. Zaměříme se na jeho správné provedení a na varianty dle fyzického a zdravotního stavu, tak abychom pochopili dynamiku pohybu, nastavení těla a propojení dechu.

🌼

2. lekce / 13.8. 

V druhé lekci navážeme Pozdravem slunci B. Je to sestava cviku o něco komplexnější než pozdrav slunci A, přidáme si dvě stojné pozice, které jsou v Pozdravu B navíc. Rozebereme jejich správné nastavení a varianty, jejich spojení s dechem. Vysvětlíme si význam a jak je modifikovat, abychom se nezranili či abychom z nich mohli ještě více benefitovat.

🌼

3. lekce / 20.8. 

Ve třetí lekci se podíváme na oblast kyčlí a vyzkoušíme si asany na jejich rozhýbání a zároveň posílení. Projdeme nejdůležitější stojné pozice a vyzkoušíme některé pozice v sedě. Po této lekci bychom měli vědět zda máme kyčle hypermobilní či zda je máme tužší a jak s nimi správně cvičit s ohledem na naše vlastní těla, zda svaly okolo kyčlí posilovat nebo spíše uvolňovat.

🌼

4. lekce / 27.8. 

Na čtvrté lekci se zaměříme na oblast ramen, trapéz, klíčních kostí a lopatek. Podíváme se jak jsou na tom naše ramena a mezilopatkové svaly a vysvětlíme, co s tím. V této lekci budeme používat pomůcky a ukazovat si různé varianty asan, které nám nejlépe rozhýbou a posílí ramena.

🌼

5. lekce / 3.9. 

Pátá lekce se ponese ve znamení břišních svalů. Zaměříme se na to jak správně používat pánevní dno - mula bandu, jak správně aktivovat břicho, naučíme se některé břišní asany a vysvětlíme si, jak důležité jsou hluboké břišní svaly při provádění všech asan a jak je správně během praxe jógy používat.

🌼

6. lekce / 10.9. 

Šestá a závěrečná lekce bude o obrácených pozicích. Prozkoumáme základní obracené asany od těch nejjednodušších po ty trochu těžší. Ukážeme si jejich důležitost v jógové praxi a hlavně si pokusíme vtisknout zásady jejich správného a bezpečného provedení.

Celým kurzem vás provede Helena Pankowská, která vede a učí budoucí lektory jógy pod záštitou MŠMT akreditovaných lektorských kurzů jógy v našem studiu Yoga 4 Everybody.

Kurz je vhodný úplně pro všechny včetně začátečníků.

Sdílet událost

bottom of page