top of page

so 07. 3.

|

Yoga 4 everybody | 1denní WS | 1500 kč

Čakrová jóga - Workshop III.

Představuje posílení nejvyšších energetických úrovní 😇 ukrytých v čelní a korunní čakře. V 6. ČAKŘE 💜 tak posílíme intuici a představivost, v naší 7. ČAKŘE porozumění a transcendentní vědomí.🕉

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Čakrová jóga - Workshop III.
Čakrová jóga - Workshop III.

ČAS A MÍSTO

07. 3. 2020 12:30 – 18:30

Yoga 4 everybody | 1denní WS | 1500 kč, Jungmannova 22/9, 110 00 Praha-Nové Město, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

Pomocí nejrůznějších souborů meditací, relaxací a uvolňujících technik se pokusíme proniknout do tajů našich nejvyšších energetických center ukrytých v čelní a korunní čakře. 

Šestá i sedmá čakra se na rozdíl od pěti nižších čaker situovaných v těle nachází v naší hlavě. Jejich povaha je proto duchovnější než u čaker předchozích. Pokud chceme naše vizuální vjemy sdílet, je potřeba je přeložit do jiných forem, například do jazyka, konání či emocí. O to se pokusíme prostřednictvím souborů, jak tradičních způsobů meditací, tak zcela originálních způsobů relaxací a cvičení na uvědomování si sebe sama a dalších metod pro fyzickou i citovou rovnováhu.

Workshop je určen pro všechny z vás, kteří na sobě chcete pracovat nebo cítíte určité dis-balance v horních čakrách. Tyto dlouhou dobu potlačované bloky nám mohou přejít až k fyzickým nemocem a bolestem.

6. čakra 

6 čakra zvaná ádžňá nebo také třetí oko. Právě zde se setkávají dva z hlavních energetických kanálů ida a pingala nádí, tedy mužský a ženský potenciál.

Dokud ádžňá čakra není bdělá, člověk se sám v sobě nevyzná. Nedovede pochopit své myšlenky, pocity, přání a sny, jež vystupují ze spodních čaker.

Proč se občas cítíme nejistí sami sebou? 

Proč nás přepadají strach a úzkosti? 

Protože nemáme kontrolu nad vnitřními funkcemi a mylně se ztotožňujeme s proměnlivými city a představami. 

Blokace šesté čakry na psychické úrovni se projevuje egoismem, potřebou ovládat druhé, neschopností nadhledu nad situací, nepochopení a odmítáním duchovního poznání a upřednostňování pouze racionálního myšlení. Pokud je tato čakra uzavřená, nemáme možnost vidět pod povrch věcí a nechat se vést naší vnitřní intuicí, naším učitelem v nás samých.

Mezi hlavní psychosomatické poruchy spojené s touto čakrou patří časté bolesti hlavy, migrény a poruchy paměti.

7. čakra  

7 čakra neboli poslední z mahá čaker, je nazývána sahasrára nebo také korunní čakra.

Sahasrára je velice blízká šesté čakře a ve filozofii jógy je též nazývána branou k osvícení neboli vysvobození duše z koloběhu životů mókša.

Sedmou čakru si nečistíme, tak jako předchozích šest čaker. Nenastávají u ní blokace, pouze může být více či méně otevřená. 

Harmonizuje se sama nebo tomu může napomoci duchovní učitel. Sami můžete pomoci jejímu otevření prostřednictvím meditací.

Uzavřenost sedmé čakry na psychické úrovni se projevuje depresemi, pocity odcizení, nejistoty a strachu, ztrátou představy o životním cíli, mentální a psychickou únavou či celkovou vyčerpaností.

Součástí workshopu jsou materiály pro domácí meditační praxi a cvičení. Kurz je vhodný úplně pro všechny včetně začátečníků.  

REZERVACE

Sdílet událost

bottom of page