top of page

BRIGITA CMUNTOVÁ

lektorka jógy, zpěvačka a herečka

Můj styl výuky:

Je jemný, mé sdílení jógy se nese v poklidnějším stylu. Mám ráda plynutí a přeji si, aby lidé po mé lekci odcházeli s pocitem, že pluly na vlnách dechu, pohybu a nechali se otevřeně provést mým hlasem. Zároveň pro harmonizaci jemnosti a plynulosti, ráda prokládám lekce i posilovacím cviky, abychom pod tím vším vzletným cítili i pevnost a stabilitu v sobě samých.

Tak jako ve svém životě pro sebe, v lekcích jógy si přeji dávat všem prostor pro sebezavnímání, uvědomění si přítomnosti, procítění, zastavení, zavnímání i něčeho jiného, než to, že jsme z masa a kostí.

Ráda vkládám do lekcí jemné mantry. Jde ještě o jemnější procítění vnitřních nuancí - jak se napojit na sebe a na něco mezi tělem a nebem - na jednotu.

Už jste zažili sborové zpívání? Jestli ano, tak víte o čem mluvím.

 

Mám ráda vůně a doteky, takže na mých lekcích se občas ponoříte do víru příjemných vůní a dotykem Vám pomohu k procítění pozice , správného nastavení a nebo uvolnění. Samozřejmě jen tomu, kdo chce. Je nádherné, že tohle vše a ještě mnohem více pro mě zatím neodhalené, nabízí a propojuje jóga a já z tohoto učení mohu čerpat a sdílet jej společně s vámi.

O mně:

Narodila jsem se v malé vesnici v jižních Čechách. Odešla jsem do Prahy na konzervatoř, kde jsem studovala zpěv, tanec a herectví. Tomu se také do jisté míry stále věnuji - hraji v divadlech, natáčím filmy, mám kapelu kde zpívám a píšu texty. Dva roky jsem studovala psaní textů a scénářů. Vedu lekce zpěvu, nebo čistě práci s hlasem. Individuálně nebo skupinově na hlasových večerech. 

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Pohyb, protažení, posílení, zrelaxování. Ne jen těla. I mysli. A nitra. Když jsem spokojená v hlavě, jsem spokojená s tělem a naopak. To mi jóga umožňuje. Když si prohlubuju poznání o józe, prohlubuju tím sama sebe. Jóga je pro mě životní styl. Je to spektrum všeho a baví mě se dopracovávat po krůčcích k lepšímu a lepšímu bytí. Jóga mě směřuje ke mně samotné.

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Většinou jsem na lekcích zpěvu, které vedu. Nebo hraju divadlo. Nebo píšu scénář. Nebo jsem doma - v lese, na samotě, v přírodě. Nebo jsem ponořená v bylinkách - seju, pečuju, sklízím, tvořím z nich, sdílím je. Nebo si čtu. Většinou něco o sebe - rozvoji. To mám ráda. Nebo chodím s přítelem v horách. To božňuju. Nebo běhám, to dělám především k posílení vůle! Nebo jen tak jsem.

 

Oblíbené místo:

Můj domov v lese. Příroda, hory, lesy všeobecně. Je mi dobře všude, když mi je dobře v sobě.

 

O čem sním:

O pocitu blaha, radosti a naplnění ve všem, co dělám, ve všech bytostech, které potkávám. O naprosté otevřenosti, ve které cítím vnitřní stabilitu. O všeobjímajícím pocitu v sobě i kolem sebe.

 

Těším se na tebe, každý pátek v 15:00 hodin na Jemné Flow józe a poté v 17:00 hodin na Hatha józe.

Namasté,

Brigit

bottom of page