Vladimír Schulz

Můj styl výuky:

Se zaměřuje na prohloubení a zdokonalení dechu, tedy jak na začátku lekce, tak také v průběhu zapojuji různé druhy energetizující pránájámy. Na dech také navazuji v průběhu celé lekce - je-li ráno budeme si spíše aktivovat a zahřívat, je-li večer zklidníme se krátkou meditací nebo mantrou.

O mně:

Proto abych na sobě začal pracovat, musel jsem nejdříve projít těžkou osobní krizí, která vyvrcholila operací páteře. Celkové tělesné oslabení vedlo k rozhodnutí změnit způsob života. Uvědomil jsem si, že základním předpokladem spokojeného života je zdraví.

 

Po počáteční rehabilitaci jsem začal s cvičením jógy. Chápal jsem ji jako dobré rehabilitační cvičení, ale moje výchozí pozice nebyla dobrá. Bylo mi šedesát roků, byl jsem zesláblý a bez svalové hmoty. Ale postupně jsem své tělo zohebňoval a posiloval. Také jsem si uvědomil, že jóga není jen dobrá pro zdraví, ale že také začínám poznávat a rozšiřovat možnosti a limity svého těla.

 

Abych celému procesu lépe porozuměl, začal jsem jógu studovat a konečně i vyučovat. Během studia lidského těla jsem pochopil, že je to neuvěřitelně dokonalý stroj v neustálém vývoji schopný regenerace a že nikdy není pozdě.

Další změnou mého postoje k józe bylo pochopení propojenosti těla s duševním klidem. Jako strojní inženýr jsem duchovno v józe chápal trochu jako orientální pohádky. Čakry, meridiány, pranajáma, pančakóša další pojmy v józe jsem bral s rezervou. Ale po uzdravení jsem přestal chápat tělo jen jako zdroj bolesti a začal ho vnímat jako zdroj velmi příjemných pocitů, ve kterém skutečně proudí energie, které chci poznat.

 

Jóga se pro mě stala velice různorodým cvičením, které i v mém pokročilém věku rozšiřuje mé fyzické schopnosti, mění mé vnímání sebe sama i druhých a v práci na svém rozvoji dává smysl mému životu.

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Když necvičím, rád pracuji na zahradě, čtu, povídám si s přáteli o smyslu našeho snažení.

 

Ve studiu vedu lekci Ranní Vinyasa jógy každé pondělí 8:30 hodin.

 

Těším se na setkání, společnou praxi i povídání,

 

Vladimír

“Ani v šedesáti není pozdě začít.

Odměna stojí za to."

  • Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2019 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.