VĚRA ŠTANGLEROVÁ

lektorka jógy a cvičení pro těhotné, porodní asistentka s 25 let praxí

1/1

Něco málo o mně a stylu výuky:

Jsem porodní asistentka s 25 letou praxí nejenom na porodním sále, a proto se, vás budoucí maminky budu vyptávat na váš dosavadní průběh těhotenství, na vaše zkušenosti s jógou či další provozované sporty před otěhotněním.

Upozorním vás na možné reakce těla v případě, že se s jógou setkáváte poprvé. Při každém dalším našem společném setkání se vás budu ptát na vývoj těhotenství a na váš celkový stav.

Často se mě budoucí maminky ptají, zda jejich fyzické a psychické změny jsou normální a to mi pomáhá při rozhodování, jakým směrem mám v ten den vést naši společnou lekci.

 

V průběhu lekce se pak seznámíme s různými typy dýchání a pozicemi, které následně využijete u porodu. Neustále pozoruji, jak se ženy cítí v dané pozici nebo relaxaci. Pokud chtějí, tak jim pomohu pozici upravit, aby se cítily bezpečně a pohodlně. Velmi často mívají zábrany vzhledem k těhotenství a jsou rády, když jim pomohu rozptýlit jejich obavy, že by mohly ublížit miminku.

Při každém našem společném setkání se postupně pokouším dovést každou budoucí maminku bez újmy až k vytouženému dni, kdy se jí narodí miminko. 

Při lekcích, se snažím předávat myšlenku, která mne provází celý život, a to je propojení těla a mysli. 

Budoucí maminky mohou začít s jógou kdykoliv v průběhu těhotenství a mohou s ní pokračovat až do porodu, pokud ovšem mají povolení od svého lékaře.

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Ráda pracuji, abych udělala radost sobě a lidem kolem sebe. V józe a svém povolání porodní asistentky neustále objevuji nové věci.

 

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Relaxuji nebo si užívám procházky přírodou.

Ve studiu vedu cvičení pro těhotné Pregnancy jógu, a to každou středu od 17:40 hodin

Těším se na Vás milé ženy a maminky,


Věra​

„Milující atmosféra ve vaší domácnosti je základem vašeho života.“

- Dalajláma -