​JÓGA V TOSKÁNSKU

1. 5. - 10. 5. 2020 / 9 nocí / 16 900 kč

2 dny ve Florencii

Siena, San Gimignano, Val d’Orcia

Jóga v Toskánsku s výlety a 2 dny ve Florencii

Kde jinde bychom se mohli uvolnit více, kde jinde harmonizovat duši i tělo skrze jógu, 

nežli v kraji pohody. Kde čas plyne v harmonii s krásou tamní přírody.

V kraji, který učaroval toliko uměleckých srdcí a rozněžnil i ty nejtvrdší zarputilce.

V kraji romantiků i labužníků v místě, které si vás podmaní svou magicky zvlněnou krajinou,

historickými městečky, lahodným vínem a vřelými lidmi. 

O čem že to bude?

ochutnávání jedné z nejlepší kuchyní světa

setkávání i relaxaci ve stylové kamenné vile

poznávání historických měst, kultury i uměním

bezpochyby o degustaci místního vína z oblasti Chianti

propojení sami se sebou - o jemné harmonizační józe

dobrodružství při projížďce okolní krajinou ze sedla kola

romantice, pohodě a možná i o nových přátelstvích

Cena:     16 900 Kč

záloha 50% při podpisu smlouvy s CK

doplatek 50% nejpozději 30 dnů před odletem

Termín:     1. - 10. 5. 2020

bonus - jen 4 dny z pracovní dovolené

Co všechno je v ceně:

Pozemní transfery v Itálii

7 x ubytování ve vile Poggio Lungo - bez stravy

2x ubytování ve 3* hotelu v centru Florencii - se snídaní 

Lekce jogy během pobytu a dle programu

Celodenní výlet do Sieny a San Gimignana spojený s degustací vína

Celodenní výlet do Val d´Orcia

Výlet na kolech krajinou Toskánska 

Transfer na letiště ve Florencii

Cestovní zdravotní pojištění

Pojištění CK

Co v ceně není:

Zpáteční letenku Praha - Florencie, kterou Vám rádi

zařídíme (popř. je možné dohodnout jiný způsob dopravy do Florencie - vlak, autobus)

Stravování, kromě snídaně ve Florencii

Osobní výdaje a vstupy do památek

Pro koho?

pro všechny kdo by rádi zažili něco nového

chtěli by si vyzkoušet lekce jógy či meditace

nemají parťáka nebo parťačku na dovolenou

legrace a uvolnění jim není cizí

pro muže i ženy, pro páry, pro maminky a dcery nebo pro tatínky a syny, pro skupiny kamarádek i kamarádů

pro všechny milovníky Itálie

PROGRAM PO DNECH:

1.   den:   Přílet / příjezd do Toskánska

První den se všichni postupně dopravíme do vily, ubytujeme se, odpočineme si a večer nás čeká společná seznamovací večeře.

Poggio Lungo je velká stylová dvoupodlažní vila, zasazená mezi Arezzo, Sienou a Chianti. Oplývá tradičními klasickými doteky Toskánska. Dozajista vás okouzlí svými originálními kamennými zdmi, terakotovými dlaždicemi nebo tradičním dřevěným trámovým strom. Co teprve až si budete vychutnávat podvečer v jejím impozantním salonku hledíce do praskajícího  krbu.

Vila má devět ložnic a sedm koupelen, venkovní krytou terasu s grilem, soukromý venkovní bazén s dvěmi pergolami, plně vybavené útulným zahradním nábytkem. Dále plně vybavenou kuchyň i jídelnu. Do přilehlého městečka, na kávu, zmrzlinu nebo nákup potravin je to bezmála 1,5 km příjemnou procházkou.

Ve vile si budeme vařit buď každý sám, ve dvojici nebo ve skupinách tak, jak vám to bude vyhovovat. Dále je možné se stravovat v místních restauracích. Hlavní velký nákup provedeme hned z letiště cestou do vily a následující při jednom z našich naplánovaných výletů. 

1/10

2.   den:   Relax, jóga a degustace

Jeden večer je na rozhlédnutí málo, takže i druhý den si ještě vychutnáte v klidu ve vile, nicméně nic Vám nebude bránit v procházce, objevování přilehlých městeček nebo jen relaxování u bazénu.

1/1

3.   den:   Výlet do Sieny a San Gimignana spojený s degustací vína

Siena

Byl by hřích při návštěvě Toskánska vynechat Siennu. Siena byla  truskou osadou, jejíž prudce rostoucí ekonomika a blahobyt předčily svého času i Florencii, avšak posléze byly zastaveny morovou tragédií.

 

Městu dominuje slavná vež Torre del Mangia ze 14. století, která je vysoká 102 m. Kdo se bude cítí může se vydat na její vrchol, kdy ale cestou bude muset nejprve zdolat na 500 schodů. Toto úsilí je ale odměněno famózním výhledem na celé město. Věž stojí za Palazzo publico, který slouží aktuálně jako městská radnice. V komplexu můžete navštívit muzeum s obrazy a freskami, popř. můžete využít času k nákupům. 

1/2

San Gimignano 

Nedaleko Vás pak čeká ještě tzv. Toskánský Manhattan – San Gimignano. Říká se mu tak pro dochované vysoké věže, které vzbuzují atmosféru středověku. Neuvěřitelně fotogenické město s příjemnou atmosférou na každém rohu.

V místních dlážděných uličkách se můžete nechat inspirovat spoustou stylových butiků nebo si zde najít ten svůj toskánský suvenýr. Pokud nebudete mít zrovna náladu na nakupování, určitě vás neodradí místní kavárny s skvělou italskou zmrzlinou. Městečko San Gimignano je romanticky zasazené do zvlněné toskánské krajiny, poseté olivovníky a vinicemi. Což můžeme obdivovat při teple barevném podvečerním světle až se budeme vracet zpět do vily.

Tento okouzlující celodenní výlet pak ještě podtrhneme degustací místního vína, jenž beze sporu patří k těm nejlepším na celém světě. 

1/1

4.   den:   Okolí vily po svých

Krom jógy a dalších aktivit, které vám vila nabízí, se můžete vydát na pěší výlet po okolí, zastavit se na skeničku či kafíčko v některé z nedalekých vesnic a užít si v klidu toskánskou atmosféru. Tento den je o vstřebávání zážitků z výletu, o odpočinku nad knihou nebo jen brouzdání místním krajem. Je to jen na vás co vám bude nejsympatičtější. 

1/1

5.   den:   Celodenní výlet na kolech oblastí Chianti

Po snídaní a ranním jógovém protažení nám do vily dopraví kola a my se společně v doprovodu s  průvodkyní vypravíme poznávat Toskánsko trochu jinak. Konkrétní plán výletu bude dohodnut podle aktuálního počasí a ostatních podmínek, tak aby si ho všichni užili. Každopádně se nebude jednat o žádný závod s cílem ujet co nejvíce kilometrů. Spíše romantický výlet po pěšinách mezi políčky slunečnic a olivovníků a když budeme chtít můžeme si zabalit věci na společný oběd, piknik mezi vinicemi. No nezní to skvěle?

1/1

6.   den:   Výlet do údolí Val d´Orcia

Val d'Orcia je oblast v Toskánsku, která je charakteristická svou krajinou. Zdejší vinice, obilná pole i další prvky krajiny se staly námětem mnohým nejen renesančních malířů i moderních fotografů. Od roku 2004 je krajina součástí světového dědictví UNESCO.

Údolí Val d'Orcia je zážitek už sám o sobě, nádherná příroda plná vinic narušená jen občas vesničkou, je prostoupena stezkou Via Francigena, která spojovala svatyně a kostely. Vstupní branou do tohoto ráje je městečko San Quirico. 

1/1

7.   den:   Odpočinek a vstřebávání všech krás Toskánska

Poslední den si užijeme v poklidu vily. V případě zájmu se dají domluvit další aktivity na místě. 

1/1

8.   den:   Přejezd do Florencie

Po snídani se rozloučíme s vilou a čeká nás přejezd do Florencie, romantická večerní procházka zakončená v jedné z místních restaurací tak bude stylovým loučením se s malebným Toskánskem. 

1/1

9.   den:   Romantická Florencie

Celý den strávíme ve Florencii v metropoli italského Toskánska, jež se rozprostírá na řece Arno.  V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. 

Projdeme si tohle kouzelné město, která dýchá atmosférou. Zvláště milovníci umění si zde přijdou na své, vždyť kdo by neznal slavnou sochu Davida od Michelangela. Ovšem nesmíme opomenout ani další neskutečná místa jako Duomo, Galerie Uffizzi nebo Ponte vecchio.

1/3

10.   den:   Návrat domů

Lekce jógy:

Lekce jógy budou probíhat minimálně jednou denně (kromě prvního dne) ve vile. Celým jógovým pobytem vás provede Katka Prýmková. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti s jógou, Katka je zkušená lektorka s mnohaletou praxí a tak vám poradí na co se zaměřit, kde si na co dát pozor a naučí vás jógu opravdu milovat. 

Ostatní:

Celý zájezd je pod záštitou cestovní kanceláře MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s. r. o. , kde také celý zájezd najdete. Smlouva je připravena přímo s CK a veškeré platby probíhají na účet CK. 

Pro více informací ohledně celého zájezdu můžete kontaktovat přímo Katku Prýmkovou, která si tento zájezd pro vás připravila (katka@yoga4everybody.cz).

  • Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2019 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.