Lucka Gotzmannová

Můj styl výuky:

Co ode mne očekávat? Vysvětlení, ukázku, asistenci dotekem a dobrou náladu.

O mně:

Jaká jsem? Sama bych řekla, že neformální, usměvavá a většinou hodně upovídaná. Podle manžela cílevědomá a okouzlující “team spirit”, podle mé učitelky jógy "malý Ind", který vytrvá tak dlouho dokud se nedostaví výsledky. 

Mám dva malé raubíře, kteří neustále zaměstnávají mou bdělost (a nervový systém), o to víc si ale užívám chvíle sama pro sebe na jógové podložce. Hlavní je vytrvat, být přesný a disciplinovaný, plánovat a nebo raději ještě více plánovat a pak na všechno s úsměvem zapomenout v rytmu vinyasy, případně ve stoji na hlavě :)

A co bych trošku seriózněji řekla o józe? Podle Jógasúter je jóga zastavení mysli, co si pod tím představit? Asi nejvíce se mi líbí přirovnání k lovu perel “Je-li vodní hladina zvlněná, nevidíme na dno a nerozeznáme perlu, která na něm leží.”  Neumím říct, jestli vlastně nějakou perlu v sobě hledám, ale pravdou je, že jóga mi pomohla najít sílu, odvahu, pokoru, vytrvalost….ale hlavně odpočinek pro můj analytický mozek.

Oblíbená ásana:

Všechny balance na pažích a hlavně ať jsem hlavou dolů :) Tyto pozice vyžadují klid a soustředěnost a já si nimi nejspíš kompenzuji svoji roztěkanost v běžném životě.

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Jóga je perfektní spojení síly a flexibility, její filozofie je plná krásných myšlenek které můžeme aplikovat do běžného života a mohla bych napsat spoustu superlativ, ale co je nejdůležitější: dělá mi prostě radost.

 

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Budu nejspíš na procházce s dětmi, v kuchyni, na zahradě nebo se skleničkou vína na terase (guilty pleasure :) ). Pokud by se k tomu všemu časem přidala ještě jízda na koni, nemohla bych si přát víc. 

 

Potkat mě můžeš především na Ashtanga vinyasa jóga a Vinyasa jóga nebo na kurzu - Ashtanga Vinyasa - začátečníci.

 

Těším se na tebe, ať už jsi začátečník, nebo pokročilý, důležité je chtít a neztrácet úsměv na tváři.

Lucka

"Do your practice and all is coming"

- K. Pattabhi Jois -