• Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • Twitter Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2019 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.

Kristýna Vitásková

Můj styl výuky:

Na mých lekcích se setkáte s jemným energizujícím protažením celého těla v duchu klasické Hatha jógy. Součástí je pranayamai a výdrž v pozicích, kdy si můžeme dovolit uvědomit si tělo a ztišit myšlenky, zůstat sami se sebou. Soustředit se na dech, nechat věci plynout a jen být. Někdy méně je více.

 

V pozicích nabízím modifikace a zaměřuji se na jejich správné provedení, aby se předešlo nezdravému přetěžování určitých částí těla. Přála bych si, aby lekce byly zábava pro všechny, nezávisle na tom, zda se v předklonu dotknete dlaněmi podložky, či nikoliv. Snažím se vytvářet prostor, který rezonuje s energií skupiny.

Děkuji za možnost sdílet s vámi na podložkách radost a prostředí, kde se s každou lekcí můžu učit s pokorou předávat část toho, co se učím.

O mně:

Po dokončení studií jsem se rozhodla na dva roky vyrazit do světa. Miluji cestování, fascinují mě odlišné krajiny, kultury a jejich zvyky. Během cest přes Nový Zéland, Austrálii, Indonésii, Japonsko a Jižní Ameriku jsem na pár měsíců zakotvila v Indii a Nepálu, kde jsem v podhůří Himálají absolvovala RYT-200. Tou dobou jsem již několikátým rokem praktikovala tam, kde jsem se zrovna nacházela. Kurz jsem si udělala hlavně proto, že jsem chtěla jít víc do hloubky toho, co mě spojuje s mou podstatou. Chtěla jsem se ujistit, že neškodím svému tělu, a že má mysl, záměry a počiny si nejsou v rozepři. Po návratu do Čech jsem čelila otázce, čemu se věnovat. A odpověď byla jasná – chci dělat to, čím žiji, co mě naplňuje a zároveň pomáhá ke štěstí druhých.

Oblíbená ásana:

Jak řekl jeden z mých jógových učitelů, existuje tolik ásan, jako je na světě živých bytostí. Nedokážu proto říct, že bych měla jednu oblíbenou. V průběhu mé praxe se jejich popularita proměňuje a reflektuje mé rozpoložení. Někdy se zamiluji do ásany, ve které jsem nechtěla trávit víc než pár sekund, jindy mě v každodenně praktikované “známé” ásaně překvapí něco nového.

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Jógu miluji, protože JE. Je součástí toho, kdo jsem a jak vnímám svět kolem. Je pestrou nekonečnou cestou, rovnováhou, štěstím, nástrojem k otevřenému srdci. Je pro každého z nás.

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Od jara do pozdního léta jsem co nejvíc v přírodě a na cestách. Miluji hory, turistiku a lezení. Na podzim a v zimě zpomaluji, ráda trávím čas s přáteli nad šálkem dobré kávy nebo zpracovávám plody Země. Celoročně si užívám radostí všedních dní, experimentuji v kuchyni, pomáhám cizincům žijícím v Praze s integrací do společnosti, obklopuji se milými lidmi a vážím si každého okamžiku, kdy se ráno dotknu konečky prstů podlahy a vykročím do nového dne.

 

Ve studiu mě potkáš každou středu přes oběd, a to v 11:30 hodin na Hatha józe nebo poté ve 12:45 hodin na Vinyasa józe.

 

Se širokým úsměvem se na Vás těším na lekcích,

 

Kristýna

„Motto.“

- Motto -