Kristýna Vacková

Můj styl výuky:

Na mých hodinách se můžete setkat třeba s ashtangou, vinyasou, hatha či jin jógou. Spousta jmen a stylů, ale důležité je jen jedno - jaký je vztah učitele a žáka - jaká je jejich společná motivace k učení/praktikování jógy. Od začátku mé praxe hledám učitele v Indii a jinde na světě, kteří mají blízko k tradici daného stylu a snažím se jógu předávávat v té nejčistší podobě - s pokorou, disciplínou a empatií. Ať už se jedná o jakýkoliv styl, hodiny vždy přizpůsobuji podle aktuálních studentů. Na začátku vás bude čekat krátká pranayama či meditace, poté se společně zahřejeme na zemi a pozdravy slunci a tím připravíme svaly a klouby na ásanovou praxi. Na závěr se vždy zklidníme delší šavasanou s olejíčkem (kdo bude chtít). 

Jóga je o dřině a práci sama na sobě, nicméně kromě té tvrdé dřiny by také měla být odlehčená, měli bychom se s ní zasmát a nebrat se vždy úplně vážně. :)

O mně:

Jsem trošku střelená holka původem z Plzně, která odjakživa byla velký snílek. Vždycky jsem chtěla cestovat po světě, což se mi před pár měsíci také povedlo, ale aktuální situace mě zavedla zpátky do Čech. Nicméně věřím, že vše se děje z nějakého důvodu a já mám tak šanci se s vámi seznámit v překrásném Yoga4Everybody a předat vám, co jsem doposud načerpala.

K mým oblíbeným zemím patří Indie, Austrálie, jihovýchodní Asie a jižní/západní Evropa. Mimo jógy se věnuji tanci a jiným sportů, čtení, snění o tom, kterou zemi navštívím jako další. :)

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Od malička se věnuji tanci - baletu a modernímu tanci, Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas díky pracovním a studijním povinnostem bohužel nadešel. A tak jsem objevila jógu - možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu. Absolvovala jsem první lektorský kurz v Čechách a hned poté odjela do Mysore, Indie, kde jsem zakotvila u svého učitele Hatha jógy Acharya Venkateshe a našla zde jógu v té nejčistší podobě, laskavou a odproštěnou od moderních přístupů, proto se k němu každoročně vracím. 

Jóga mi postupně mění život k lepšímu - učím se velké pokoře, pochopení a respektu a schopnosti vidět věci v širších souvislostech. 

 

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Tak pravděpodobně praktikuji sama, jsem někde (obvykle ztracená) v lese, ať už v Čechách nebo v zahraničí. Poznávám a objevuji svět, ať už sama nebo v dobré společnosti mých známých, rodiny či kamarádů. 

O čem sním:

O tom, že procestuji ten svět - na druhý pokus se to určitě povede.

Těším se na vás, 

 

Kristýna

„xx.“

- Buddha -

  • Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2019 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.