Katarína Kulhavá

Můj styl výuky:

Moje lekce mohou být trošku dynamičtější, proto jsou vhodné pro začátečníky s jógou i pro milovníky pohybu. I přes dynamiku kladu důraz na správné provedení - slovy i dotekem. Nabídnu Vám různé varianty, abyste mohli bezpečně jógu praktikovat dle svých možností a mohli se příjemně napojit na body, breath a mind flow. To je to, o co nám tu „jóguje“.

O mně:

Můj přístup k józe se za poslední desetiletí poměrně radikálně změnil. Zpočátku pro mě byla jóga kompenzace ke sportům, poté u uspěchané práce zdroj zklidnění a s přibývající léty, intenzivnější praxí a ukončením RYT-200 v Domě jógy s Katkou Prýmkovou se pro mě jóga stala životním stylem. Ásanová praxe je pouze mala část, přesto neméně důležitá, kterou nám jóga předává. Ta hlubší jógová praxe je transformující, bortící hranice, které jsme si vytvořili kolem sebe kolem našeho vědomí. Jóga mění myšleni, chování, a otevírá cestu k opravdovému věčně šťastnému, nebojácnému, neomezenému já. Tím, jak přistupujeme sami k sobě a k ostatním mravními pravidly Yama a Niyama to vše začíná. Moje ranní praxe pranayamy a meditace mě o tom přesvědčuje každý den. Člověk se na vše dívá s nadhledem a vnitřním klidem. Vytváří si v sobě rovnováhu, která každým dnem naší praxe sílí. Nedokážu si svůj život bez jógy už ani představit (a bez cestování a přírody). I když vás někdo z této rovnováhy vyvede, máte schopnost se mnohem rychleji vrátit zpátky do pohody.

 

Role učitele jógy je naplňující, protože můžete předávat dál svým žákům benefity jógy, jak ásanové praxe, tak i té filozofické části a přispívat k více vyrovnaným, spokojeným a šťastným lidem. Jako moje učitelka Jin jógy řekla: „we are the ambassadors of peace“.

 

Role učitele je také nikdy nekončící cesta vzdělávaní. V Indii jsem pokračovala ve studiu pranayamy, poté v Praze kurzem jin jógy se skvělou Angelou Jervis-Read z Kanady a spoustou malých seminářů a workshopu, návštěvy lekci jiných učitelů, aby bylo kde čerpat inspiraci a posouvat sebe i Vás dál.

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Jógu miluji, protože mě dostává do rovnováhy, dává mi nadhled, klid mysli, emoční rovnováhu a pokud se dostaví jakékoliv překážky života, pomáhá mi se zvládnout, učí mě přijímat vše co přichází s pokorou a klidem. No, a navíc krásně protáhne a tónuje tělo, to už je takový benefit navíc.

Oblíbená ásana:

Ta neoblíbená, protože právě tu potřebuji :D, ale jinak balanční pozice, protože vyžadují podstatnou dávku soustředění. Když balancujeme, vyvažujeme těžiště našeho těla s gravitačním polem země. Doslova se vkládáme do fyzické rovnováhy se základní silou přírody. Když je naše snaha balancovat a pořád centrovat úspěšná, tak jsou v rovnováze nejenom kosti a svaly, ale také nervové impulsy, myšlenky, emoce, vědomí... Proto se cítíme klidní. Rovnováha přináší rovnováhu.

 

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Brouzdám lesem se svým psem, pozoruji lidi, fotím, vařím, hodně jím, cestuji, čtu inspirativní knihy, medituji a snažím se co nejvíc žít v přítomném okamžiku (a že je to sakra těžké)...

Oblíbené místo:

V přírodě, v horách a všude tam, kde moje duše zpívá...

O čem sním:

Kdyby všichni lidé dokázali do svého života aplikovat jamy a nijamy (eticko-morální základ jógy).

Potkat mě můžeš především na středečních ranních lekcích nebo na čtvrteční večerní lekci Pránájáma jóga a večerní meditace od 20:00 hodin.


​Káťa

"Meditace je odpověď."

  • Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2019 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.