JITKA DYTRYCHOVÁ

lektorka Hatha jógy a jógy pro začátečníky

1/1

Můj styl výuky:

Nejsem suchar, ale jógu beru vážně. :)

Sveřepě trvám na korektním nastavení pozic, neústupně prosazuji plný dech. Nenechám tvou mysl bloudit a permanentně, cíleně a v pravidelných intervalech během lekce tě budu častovat povzbudivým slovem i vlídným dotykem.

O mně:

Mám ráda nadsázku, laskavý sarkasmus, inteligentní humor (i ten černý). Trpělivosti mám na rozdávání, ze svých zásad však zásadně neslevuji. Jsem loajální, věrná, poctivá a pro svou mírnou a nekonfliktní povahu bývám v kolektivu oblíbená. Vztekám se málo, ale pořádně. Trpím nadměrnou příchylností k odkládání čehokoliv a převelice ráda jen tak lelkuji.

Nejsem žádný akční hrdina, ale ani uspávač hadů. Najdeš u mě pochopení, podporu a otevřenou náruč, taky pravdu bez příkras a víru v zářnou budoucnost i dobré konce.

Jsem registrovanou lektorkou jógy (E-RYT200) u YogaAlliance a lektorkou jógy II. třídy (ČAJ). Zároveň působím jako terapeutka preventivně – psychoterapeutické metody aktivní egolýzy. Jedná se o náročnou, ale velmi účinnou metodu rozpouštění ega přírodními cestami, která spočívá v aktivní a rovnocenné spolupráci klienta s terapeutem.

Oblíbená ásana:

Učím se je mít ráda všechny, ale není nad dokonale provedenou šavásánu. :)

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Jógu, kterou praktikuji od roku 2011 a vyučuji od roku 2015, nabízím jako průvodce na cestě osobního rozvoje. Praxi jógy vnímám jako mocný nástroj vnitřní kultivace a otevření na mnoha úrovních, příležitost k osvobození vnitřní síly, posílení odvahy a nezávislosti. Zároveň věřím, že tato cesta nesmí být egocentrická, musí naopak směřovat k prohloubení empatie, hlubokému poznání i nepříjemné pravdy a nahlédnutí smyslu vlastní cesty v kontextu otázky „K čemu se hodím, co mohu světu nabídnout?“

Když zrovna neučím v Yoga4everybody:

Věnuji se terapii nebo studuji, chodím po lese se psem, vrtám se v zahrádce nebo jen tak sedím na terase a koukám, jak létají ptáci na krmítko. :)

 

Oblíbené místo:

Náš starý dobrý středoevropský smíšený les.

 

O čem sním:

Že budu tím, koho je dobré potkat.

Ve studiu vedu lekci:

  • Hatha jóga (nejen) pro začátečníky - středa v 18:50 hodin

Krásný den,

 

Jitka

"Praktikuji jógu…

…abych vyjádřil vděk za život

…abych posílil a harmonizoval své tělo i mysl

…abych pokorně naslouchal a otevřel své srdce energii vesmíru

…abych skrze tuto cestu dosáhl napojení a jednoty

…abych vše, co poznám, využil ve službě bližním a světu."

  • Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2021 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.