so 03. 10. | Yoga 4 everybody | 12dní | 57900 kč

Keňa - jóga u moře + 4 dny safari

Čeká vás zážitek na celý život v podobě kombinace pěšího safari a safari v otevřeném voze, v národních parcích Tsavo East a Tsavo West v samém srdci africké savany.
Zakázat přihlašování

ČAS A MÍSTO

03. 10. 2020 9:00 – 14. 10. 2020 13:00
Yoga 4 everybody | 12dní | 57900 kč, Jungmannova 22/9, 110 00 Praha-Nové Město, Česko

POPIS KURZU / WORKSHOPU

Jóga v Keni - jóga u moře + 4 dny na safari s Katkou Prýmkovou

REZERVACE

1. den: Odlet

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s jedním přestupem v Doha do Keni.

2. den: Přílet do Mombasy

V ranních hodinách přistaneme na letišti v Mombase. Zde už nás bude čekat transfer do hotelu a za několik málo hodin si budeme vychutnávat svůj první koktej s výhledem na úchvatný indický oceán

Tento příjezdový den ztrávíme relaxací a odpočinkem na pláži či u bazénu. Můžete také využít nabídku vodních sportů, jako například výletu na mořském kajaku nebo si vychutnat jednu z mnoha skvělých masáží, které hotel nabízí a zrelaxovat se tak po dlouhém letu. 

3. - 4. den: Pobyt u moře s jógou

Každé ráno přivítáme východ slunce společnou lekcí jógy buďto na střešní terase hotelu, a nebo pod palmami přímo u pláže. Budeme se na vlně dechu propojovat, jak s naším fyzickým tělem, tak s naší někdy možná i roztěkanou myslí. Lekci vždy zahájíme společně pozdravy slunci. Postupně pak projdeme sekvence připravené tak, aby protáhli i posílili naše tělo. 

Přes den si můžete užívat ticha a šumění moře ve stínu palem. Nebo, pokud patříte mezi akčnější jedince, určitě vám doporučíme využít jeden z mnoha fakultativních výletů, které hotel nabízí. Bezpochyby „Esem v rukávu“ turistického ruchu v Keni je nádherné pobřeží Indického oceánu. Najdete tady pohádkově bílé písčité pláže, nádherné moře a zajímavé okolí. 

Před večeří se znovu ponoříme do meditace v pohybu, skrze zklidňující jógovou sestavu. Naučíme se lépe a vědomě dýchat a zklidníme svou mysl plnou nových zážitků, které Keňa přináší.

Lekce jógy budou uzpůsobeny úplně pro všechny včetně začátečníků nebo nováčků v józe.

5. den: Satao Camp v Tsavo East

Po odpočinkových dnech u moře konečně začneme poznávat Afriku, proto se vydáme na tři noci a tedy čtyři celé dny do samého srdce Keni za opravdovým dobrodružstvím. 

Čeká vás zážitek na celý život v podobě kombinace pěšího safari a safari v otevřeném voze. Safari zahájíme v národním parku Tsavo East v kempu Satao, úžasném místě k odpočinku od městského života. Kemp je skutečnou oázou nejen pro náročného cestovatele, ale taktéž pro celá stáda zvířat, které sem láká zejména hlavní napajedlo vybudované na dohled před vaším stanem. Tsavo East je největší chráněný park v Keni, kde můžete pozorovat tisíce druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Záleží už jen na vás, která vzpomínka bude silnější. Jestli pozorování stáda slonů v bezpečí vaší soukromé verandy a nebo projíždění kolem dlouhých žirafích krků v jednom z otevřených vozů na safari. Tak či tak tenhle zážitek bude dech beroucí… a to vše teprve první den. 

6. den: Severin Safari Camp v Tsavo West

Po ranní vyjížďce a rozloučením se se zvířaty Tsavo East parku nás čeká přesun do odlehlejší a tudíž méně turisticky navštěvované části Keni do parku Tsavo West. 

Od vstupní brány parku budeme pokračovat směrem k řece Tsavo River, kde začne první vzrušující safari jízda. Odtud už mějte stále přichystaný svůj fotoaparát až kolem vás proběhne stádo gazel za řevu lvů. Na cestě do Severin Safari Cam, budete bedlivě prozkoumávat rozlehlou africkou savanu podél kopců Chyulu a Five Sisters a nebudete vědět co dřív. Kemp se nachází v centrální oblasti Kitani Wild, velmi bohaté na zvířata žijící v blízkosti řeky Tsavo.

Po příjezdu do kempu nás čeká oběd a odpočinek v bazénu nebo v tradičních stanech, které jsou vybaveny teplou a studenou tekoucí vodou, sprchou, samostatnou toaletou s bidetem, pohodlnými postelemi s moskytiérou a vlastní terasou.

Máte rádi setkání s krokodýly a hrochy? Odpoledne podnikneme výlet do slavných pramenů Mzima, zasazených do nádherné oázy palem a akácií. Tyto křišťálově čisté prameny zásobují město Mombasa pitnou vodou a jsou rájem ryb, krokodýlů a především hrochů. 

Po návratu z večerního safari si můžete pochutnat na večeři à la carte. Máte na výběr z různých druhů pokrmů a nejlepších afrických vín. Šéfkuchař je známý svými masovými specialitami. 

Večerní táborák před osvětleným napajedlem ve vás nejspíš probudí romantickou duši, aby ne… Kdo by taky nepookřál pod africkou hvězdnou oblohou, za zvuků zvířecí říše a to vše pod dozorem majestátní nejvyšší hory Afriky. 

7. den: Tsavo West - ranní i večerní safari

Hlasy a ruch africké noci vás nejspíš vyžene z pohodlné postele ještě před východem slunce a tím začne naše další ranní safari podél pramenů řeky Tsavo, kde můžete zpozorovat opět hrochy i krokodýli, dále určitě potkáme stáda zeber, žiraf, antilop a slonů. Po návratu na vás čeká v kempu lahodná snídaně formou bufetu. A právě nyní nastal čas se seznámit z dalšími lákadly kempu. 

Už jste někdy zažili divočinu z bazénu? 

Nádhernou scenerii s napajedly pro zvířata nyní můžete pozorovat v pravé poledne za pálení keňského slunce, ale horko vám určitě nebude. Neboť si celý zážitek budete užívat přímo z bazénu uprostřed savany, což samozřejmě můžete ještě podtrhnout skleničkou svého oblíbeného koktejlu. 

Pro ty kdo by si chtěli dát trochu do těla a už by bylo poflakování dlouhé. Mohou využít plně vybavenou moderní posilovnu a nebo si před obědem dopřát dynamickou lekci jógy s Katkou, a jak jinak než s výhledem do savany.

Po večerním safari na vás čeká nevšední zážitek. Vydáte se na rozhlednu (starý úkryt pytláků) odkud budete mít jedinečný výhled na Kilimanjaro, jehož výška se tyčí do 5895 m.n.m. Při zpáteční cestě do kempu pak zažijete nefalšovanou noční savanu a po vzrušujícím dni v přírodě vás čeká ještě opravdu kulinářská večeře o čtyřech chodech.

8. den: Tsavo West a návrat vlakem do Mombasy

Raní safari nás zavede zpět do rušné historie národního parku. Vydáme se v liniích skal, které sloužily dříve jako útočiště pro válečníky během keňské války za nezávislost. Zde když nám štěstí bude přát, můžeme zahlédnout geparda nebo přímo krále všech zvířat lva. 

Poté už opustíme národní park Tsavo a zamíříme zpět k indickému oceánu, ale opět to bude stylově. Zpáteční cesta nás čeká vlakem, kde si se sklenkou vína můžete už v poklidu a nerušeně užívat pozorování Keni.

Po vzrušujících čtyřech dnech v divočině, budete mít opět několik dnů u moře, abyste mohli ještě všechny ty zážitky vstřebat.

9. - 10. den: Pobyt u moře s jógou

Ráno i večer nás čeká jemná zklidňující jóga. Přes den pak máte opět možnost využít některých nabízených aktivit hotelu nebo třeba nabídku jedné z nejlepších potápěčských škol v Mombase, kde vám zkušení odborníci na potápění PADI ukáží zázraky podmořských korálových útesů.

Samozřejmě je to nás, pokud si spíš budete chtít vychutnávat poslední sluneční paprsky pod palmovým hájem hotelu, určitě vám nebude nikdo bránit. 

11. den: Odlet z Mombasy

Dopoledne nás čeká koupání a rozloučení s indickým oceánem. Po obědě už se přesuneme na letiště, kde dokoupíme krásné tradiční suvenýry a poté už odlet z Mombasy zpět do ČR.

12. den: Přílet do Prahy

  • Facebook Yoga4everybody
  • Instagram Yoga4everybody
  • YouTube Yoga4everybody
  • Pinterest Yoga4everybody

Copyright © 2021 Yoga4Everybody. Všechna práva vyhrazena.